Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vystřídat dva týmy během chvíle? Jen na tréninku, směje se Radim Matuš

06.08.2015 · Martin Stebel
V poněkud schizofrenní pozici se mohl cítit v rámci třetího přípravného duelu třineckých Ocelářů útočník RADIM MATUŠ. V úvodní periodě hájil barvy extraligových vicemistrů, poté však stejně jako další čtyři hráči hostů, přetáhl přes hlavu frýdeckomístecký dres.

Radime, byla to poněkud kuriózní situace. Kdy padlo rozhodnutí o této týmové "rošádě"?

Před zápasem jsme o tom nevěděli, bylo nám oznámeno panem Kalousem až po první třetině, že já s Orsim a Erikem, plus Linhy s Galusem si máme převléknout dresy. Bylo to trochu jako na tréninku. Tam také hrajete naplno, znáte hráče, kteří jsou proti vám. Byl to docela zvláštní pocit. Během jednoho střídání jsem ztratil hokejku a pro novou jsem si šel na třineckou střídačku, byla už ale na frýdecké (směje se).

Bleskový "přestup" do Frýdku tě očividně nevyvedl z míry. Podařil se ti brankový zápis, vaše formace byla hodně vidět...

Dostali jsme instrukce, abychom se vůbec nešetřili, ale hráli proti Třinci jako by to byl mistrovský zápas. Naše útočná lajna měla podíl na dvou ze čtyř vstřelených gólech Frýdku, což lze hodnotit slušně (usmívá se).

Jaký byl dnes led? V tomto počasí asi není snadné udělat kvalitní hrací plochu...

Led byl trochu krupicovatý, ale v tomhle neskutečném horku to je normální. Možná je dobře, že si vyzkoušíte hokej na horším ledě a potom jdete na čistější, kde vás puk lépe poslouchá.Vedení frýdeckého hokeje a trenéři na předzápasové tiskovce avizovali, že letošním cílem je postup do první ligy. Jak odhaduješ potenciál týmu na základě dnešního utkání ty?

Bylo by moc hezké, pokud by Frýdek postoupil okamžitě o soutěž výš. Je tady krásná hala, zázemí na vysoké úrovni. Myslím, že ve druhé lize a snad i první tohle nemá konkurenci. Nemám dokonalý přehled o tom, které další týmy budou usilovat o postup, silný bude asi Vsetín. Pokud bude spolupráce s Oceláři fungovat, a někteří hráči tady budou chodit na výpomoc, postup může být docela reálný.

Duel s Frýdkem byl posledním přípravným testem. Nyní vás čeká Steel Cup a Liga Mistrů. To už bude trošku "jiné kafe"...

Tyhle dva turnaje musíme brát hodně prestižně, tohle už budou náročné zápasy. Nebude to, jak se říká "na vyprdění", bude se makat na krev.

Jaké jsou tvé osobní ambice pro následující sezonu?

Chci se hlavně udržet v základní sestavě Ocelářů, to je jasná priorita. Máme velmi široký kádr, můžeme postavit v podstatě šest útoků, konkurence je obrovská. Všichni bojují o místo, ani na tréninku nikdo nedá nic zadarmo, rivalita je opravdu velká, musím pořádně makat!