Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Začali jsme laxně, to rozhodlo, přiznal Kohn

06.10.2009 · Martin Stebel
Konfrontace s Pardubicemi uzavřela úvodní čtvrtinu extraligy. Východočeši dokázali přerušit pětizápasovou sérii výher Třince a po zásluze si odvážejí komplet bodů. Jedním z poražených byl i Ladislav Kohn, který po zápase zhodnotil nejen dnešní střetnutí, ale i celou první čtvrtinu extraligového maratonu.

Láďo, dnešní zápas nevyšel podle představ. Byl hlavní překážkou Dominik Hašek, se kterým ses setkal už během svého angažmá v Detroitu?

Je pravda, že Dominik chytal výborně. Zachránil spoustu šancí, občas mu hodně pomohla jeho obrana. Klíčový pro vývoj zápasu byl ten start, který nám vůbec nevyšel. Scházel nám pohyb, naopak Pardubice byly rychlejší, dokázali aktivně napadat, čekali na brejkové situace. Díky tomu se dostali do vedení a pak už jen kontrolovali vývoj.

Je asi hodně nepříjemné pro psychiku, když tým z prvních dvou střel inkasuje...

No právě. Ale jak už jsem řekl, od začátku nám scházel větší pohyb, soupeř nás přebruslil. Vstoupili jsme do utkání laxně. Měli jsme se asi víc vyhecovat, lépe připravit na jejich hru. Snad to bude varování pro příští zápas. Jsem přesvědčen, že tato prohra nás nesrazí, musíme nadále tvrdě pracovat a lepší výsledky se určitě dostaví.

Bylo pro tebe překvapení, že Hašek dnes podal tak spolehlivý výkon a měl značný podíl na výhře hostů?

Vůbec ne, právě naopak. Člověk kouká na ty výsledky Pardubic ze začátku sezóny a už je trochu v obraze. Snad i nějaký vychytaný shot-out, výsledky jako 2:1 a podobně. To o mnohém svědčí. Určitě má formu. Je to stále i ve svém věku vynikající gólman.

V některých momentech to vypadalo, že máte z Dominika až přílišný respekt...

To si nemyslím. Hašan těží ze svých bohatých zkušenosti. Dokáže předvídat hru, umí vykrývat prostor. Má schopnost přečíst jestli střela půjde nahoru či dolů. Je mimořádně ohebný a rychlý.

Pětizápasová série výher je ukončena. Nepřišla po těchto úspěších na tým přílišná euforie, pocit uspokojení?

Tam bych problém asi nehledal. Jak už jsem říkal, rozhodl náš mizerný start. Ztráta koncentrace, horší pohyb, ale taky je třeba uznat kvality soupeře. Dnes byli jednoduše lepší.

První čtvrtina soutěže je za vámi. Co naznačila o síle týmu a jeho ambicích?

Teď přesně nevím na kterém místě v tabulce po dnešku budeme, ale mám pocit, že do čtvrtého či pátého místa. Kdyby nám tohle někdo řekl před začátkem soutěže, tak musí panovat spokojenost. Na druhé straně dnešní zápas jasně ukázal, že máme mnoho nedostatků a rezerv na kterých ještě musíme zapracovat.

V čem spatřuješ ty nedostatky? Dnes opět nepříliš povedená hra v početních výhodách...

Nevím jak to přesně popsat... Stále cítím rezervy v té koncentraci na zápas. Měli jsme několikrát horší start do zápasu, chyběla větší připravenost. Kvalitní týmy musí makat od začátku. Častokrát rozhoduje první gól, ten tým nakopne a pak se hraje v daleko větší psychické pohodě.

Jak vidíš svou pozici v týmu? Už sis vyzkoušel jak hru na křídle, tak na centru...

Já jsem v tomhle směru adaptabilní. Dokážu hrát na obou místech. V nároďáku i při minulém angažmá v Rusku jsem byl na centru. Teď chodím častěji na vhazování. Řekl bych, že víc jsem zvyklý na levé či pravé křídlo, ale ani na centru se necítím špatně. Kde budu hrát je čistě v kompetenci trenérů.