Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Začíná dorostenecká extraliga, Oceláři vyzvou Porubu

15.09.2022 · Martina Sikorová
O slovo se hlásí další mládežnická soutěž, ve čtvrtek 15. září je na programu první kolo dorostenecké extraligy. Mladí Oceláři odstartují dvojzápasem na domácím ledě proti Porubě, v sobotu pak ve WERK ARENĚ vyzvou Zlín.

Dorostenecká extraliga startuje krátkou základní částí, ve které na svěřence trenéra Marka Malíka čeká 14 zápasů. Hrát se bude systémem každý s každým dvakrát a soupeři mladých Ocelářů ve skupině C budou Kometa, Olomouc, Poruba, Přerov, Šumperk, Vítkovice a Zlín. 

Následně bude 24 týmů ze tří skupin A, B a C dle svého umístění rozděleno do dvou nadstaveb - O pořadí v play off a O účast v play off. Do první zmiňované skupiny postoupí týmy na 1. - 4. místě a ve druhé fázi soutěže odehrají znovu dvoukolovým systémem každý s každým 22 utkání. Stejný počet utkání čeká i na týmy ze skupiny O účast v play off, nad hlavami dvanáctky týmů se ale navíc bude vznášet strašák v podobě sestupu do ligy dorostu, kam po této fázi zamíří týmy na 11. - 12. místě.

Do bojů o mistrovský titul si místenku zajistí všechny týmy z nadstavbové skupiny O pořadí v play off a první čtveřice mužstev ze skupiny O účast v play off. Ve vyřazovacích bojích se následně odehrají čtyři kola (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, finále) s tím, že osmifinále se bude hrát na dvě vítězná utkání, čtvrtfinále a semifinále na tři a finále na čtyři. Na poražené týmy ze semifinále navíc čekají dva zápasy o bronz. 

Týmy, které si nezajistí účast v play off, budou muset o svou extraligovou příslušnost bojovat v play down, ve kterém budou rozděleny do dvojic a odehrají jedno kolo na 3 vítězná utkání. Poražené týmy sestoupí do ligy dorostu, vítězové se o svou extraligovou místenku budou muset utkat ve skupině O udržení. Ta se odehraje dvoukolovým systémem každý s každým, přičemž právo účasti v extralize získají týmy na prvním a druhém místě této tabulky.