Zklamaný Voženílek: Šance tam byly. Musíme se poučit

10.01.2024 · Ondřej Kuchař
V předchozích šesti utkáních Oceláři ani jednou neodcházeli ze vzájemného měření s Libercem s nulou. Bodovou sérii se soupeřem zpod Ještědu se však na sedmičku natáhnout nepodařilo. Třinečtí na severu Čech v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy padli 1:4. „Zklamání. Příště musíme být lepší,“ má jasno Daniel Voženílek. Série venkovních duelů bude pokračovat v pátek na ledě Karlových Varů.

Zklamání bylo patrné. Oceláři v Liberci nesehráli špatný zápas. Utkání, jenž bylo dlouho chudé na góly, mohli s trochou štěstí dotáhnout k bodům. Nepodařilo se. Z 31 střel přetavili Slezané v branku jedinou. Ve 47. minutě na 1:2 snižoval kontaktní trefou Miloš Roman. To ale bylo všechno.

„Těžko se mi to hodnotí. Každý chce samozřejmě vyhrát, každý chce dávat góly. Obě obrany dnes hrály velmi dobře, takže to vypadalo takhle,“ komentoval nevelký počet gólů Daniel Voženílek.

V závěrečné hře bez brankáři ještě Oceláři inkasovali dvakrát. Poprvé velmi rychle, aniž by Ondřej Kacetl stačil opustil led a vkročit na střídačku. „Bohužel, je to tak. Dostali jsme puk na modrou čáru, obránce to chtěl dostat rychle na branku. V ten moment odjel Ondra Kacetl z branky. Soupeř vzal puk a rovnou vystřelil. Nešťastný souběh okolností. I z tohohle se musíme poučit do dalších zápasů.“

Předtím měli Třinečtí několik dobrých příležitostí, Liberec ale podržel gólman Daniel Král. „Pořád tam byla šance srovnat. Je škoda, že jsme nezahrozili víc,“ litoval Voženílek.

Další utkání čeká Oceláře v pátek od 17:30 na ledě Karlových Varů, poté se v neděli představí na kladenském zimním stadionu.