Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zlatý střelec Svačina: Děkuju Ocelářům, že jsem tohle mohl zažít

28.04.2022 · Klub
Zapsal jeden z nejkrásnějších příběhů letošní sezony, oklikou přes partnerský klub se do Třince v průběhu ročníku vrátil Vladimír Svačina a stal se nakonec jedním z klíčových hráčů play off. Pod mistrovským titulem z roku 2022 bude navždy zapsán jako autor zlatého gólu.

Co říkáš na to, jak si zakončil sezonu? 

Lépe to ukončit nešlo. Strašně moc děkuju panu Peterkovi a trenérům, že jsem dostal v Třinci důvěru a dopadlo to, jak to dopadlo. Je konec pohádky a asi mi ani nedochází, co jsme dokázali. Myslím si, že jsme hráli parádně celé play off. Kluci posledních sedm minut předvedli super výkon, já už jim jenom fandil ze střídačky a doufal jsem, že to dobře dopadne. Za to patří klukům velký dík, protože nechali na ledě všechno, bylo to neuvěřitelné. 

Finále jsme vyhráli 4:2, tak jak těžká to byla série? 

Jsem rád, že jsme to dneska ukončili, protože sedmý zápas je vabank. Ještě kdybychom ztratili vedení o dvě branky po dvou třetinách… To by mohlo Spartu nakopnout a nás naopak trochu nalomit, takže to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Nikdo podle mě sedmý zápas hrát nechtěl, i když by se mohlo slavit doma, ale i tak to bylo v O2 areně skvělé. 

Třetím titulem v řadě jste rozbrečeli trenéra, tak byl si po závěrečné siréně podobně dojatý i ty? 

Abych řekl pravdu, tak ani ne. Beru to tak, že je konec sezony a asi mi to dojde všechno později. Nevím, já si ani na jednu stranu nepřál konec sezony, protože jsem naskočil do třineckého příběhu, takže vím, že zase můžu skončit. Když to řeknu takhle blbě, ale jsem samozřejmě strašně rád, že jsme udělali titul. Teď nemám slova. Každopádně jsem strašně rád, jak to dopadlo, protože jsem zažil i stříbrné finále a ten smutek je obrovský. 

Jak budou vypadat oslavy? 

Těžko říct, nic dopředu jsme neplánovali, protože se to může otočit jako bumerang. Už jsem si dělal srandu, že v sedm ráno jdou děti do školky a většinou je vedu do školky já, takže ještě nevím, jak to udělám. Jestli se v sedm vůbec dostanem z Prahy domů. 

Aby děti nevedly tebe. 

Právě proto se musím krotit. Ale ne, já si oslavy chci užít a chci si je užít při vědomí, ať na ně nikdy nezapomenu. Nějaké pivo určitě padne, ale určitě to nechci přehánět. Chci mít na to jenom hezké vzpomínky. 

V čem spočívá hlavní kouzlo Třince? 

Myslím si, že je strašně důležité, jak dokáží trenéři tým ukočírovat. Říká se, že je Třinec tým hvězd a podobně, ale v šatně se nikdo nechová jako žádná hvězda, každý pracuje maximálně. Nikdo se nehoní za góly a body, nikdo není naštvaný, když dostane špatnou nahrávku. Myslím si, že je tohle strašně důležité, že všichni drží pospolu a jsou jako rodina. Jsem opravdu šťastný, že jsem v takové organizaci.