Junioři ovládli derby!

29.01.2024 · Martina Sikorová
Pondělní zápas v Ostravě zvládli třinečtí mladíci na jedničku! Proti Vítkovicím si Oceláři brzy vytvořili komfortní náskok a po šedesáti minutách brali výhru 5:1.
N19, pondělí 29.1.2024
Vítkovice
1:5
Ostravar aréna
Třetiny: 0:2, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 48. Fojtík (Puchala, Tobola) – 10. Holinka (Hebar, Kurbaka), 15. Holinka (Kozlík), 26. Šutý (Holinka, Mrtka), 26. Šilar (Švančara, Ošmera), 34. Volas (Holinka)

Vyloučení: 10:9 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 98 Střely na branku: 27:56

Průběh utkání: 0:5, 1:5

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Bialy, Chaloupka, Glos, Puchala, Man, Kalandra – Krejsa, Štiak, Chlán – Žídek, Kovalčík, Tobola – Saxa, Zapletal, Fojtík – Muroň
HC Oceláři Třinec: Skácel – Ošmera, Kurbaka, Volas, Mrtka, Blaha, Buják – Kozlík, Šilar, Švančara – Sikora, Holinka, Hebar – Gerych, Šutý, Spěváček – Pánek, Jobánek

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Třinečtí mladíci vlétli do pondělního derby aktivně, hned v první dvacetiminutovce si vytvořili řadu dobrých šancí a dvě proměnili! V čase 09:51 se povedenou individuální akcí blýskl Miroslav Holinka a poslal Oceláře do vedení. O pět minut později navíc stejný hráč zvedal ruce nad hlavu znovu, tentokrát se Miroslav Holinka prosadil střelou po přihrávce Matěje Kozlíka.

Parádní nástup měli svěřenci trenéra Reného Muchy i do druhé části, do šestadvacáté minuty dokázali vecpat hned dvě trefy. Přesilovou hru nejprve využil kapitán Patrik Šutý a o 21 sekund později zvyšoval už na 4:0 Tomáš Šilar. Oceláři byli při chuti a v jedné z dalších početních výhod svůj náskok ještě upevnili, mezi střelce se zapsal i obránce Patrik Volas.

Brankář David Skácel poprvé (a taky naposled) kapituloval až ve třetí části, v nabídnuté přesilovce šestnáctiletého mladíka překonal dorážející Vojtěch Fojtík. Závěr zápasu pak okořenilo několik menších šarvátek, na výsledku už se ale nic neměnilo. Oceláři ovládli juniorské derby a z Ostravy si odvezli tři body.