Litvínov kousal, ale nakonec se znovu radovali Oceláři

06.03.2011 · Tomáš Vacho
Průběh druhého čtvrtfinále proti Litvínovu pro Třinec nezačal zrovna nejšťastněji a již od šesté minuty musel dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. Jenže domácí zabrali a nakonec dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. Dva zásahy si připsal Radek Bonk.
ČF2, neděle 6.3.2011
Litvínov
Třetiny: 1:2, 2:0, 0:0   Branky a nahrávky: 9. Bonk (Květoň, Polanský), 21. Růžička (Hrabal, Bonk), 29. Bonk (Růžička, Zíb) - 3. Gula (Černý, Trávníček), 6. Jánský (Jenáček). Rozhodčí: Ország, Baluška - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6, navíc Jánský (LIT) trest ve hře. Využití: 2:1. Střely: 38:36. Diváci: 4411. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Stav série: 2:0.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, Richter - Varaďa, Bonk, Růžička - Květoň, Polanský, Polák - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa - Koudelka.
Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Švarný, Gula, Kubát - Jenáček, Kracík, Jánský - Trávníček, Vopat, Černý - Lukeš, Hübl V., Kubinčák - Bojer, Heinisch, Majdan.

Start zápasu byl diametrálně odlišný od toho včerejšího, protože Litvínov do utkání vstoupil s obrosvským odhodláním. To zapříčinilo jeho dvoubrankové vedení již na začátku šesté minuty. O první branku severočechů v play-off se ranou od modré čáry postaral Jiří Gula ve třetí minutě, chvíli na to přidal zářez i Petr Jánský, který zužitkoval skvělou příhru Jenáčka.

Domácí byli mírně zaskočeni, jenže stihli včas zmobilizovat síly a snížit. Stalo se tak v polovině deváté minuty, když přesilovkovou akci na jeden dotek úspěšně zakončil Radek Bonk. Gólu předcházela dvouminutová přesilovka 5 na 3 zapříčiněná pětiminutovým vyloučením Jánského, který navíc inkasoval trest ve hře.

V jedenácté minutě mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Polák v rozhodující chvíli nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Na Ocelářích byla s přibývajícím časem vidět stále větší vůle zvrátit nepříznivý stav. To přineslo ovoce hned v první minutě druhé třetiny, kdy domácí zahrávali přesilovou hru. Tu proměnil v branku Martin Růžička, jenž stál na konci Hrabalovy akce.

Vyrovnaný stav trochu zbrzdil hostující hráče, kteří již nebyli tak důrazní v osobních soubojích, jako tomu bylo v prvním dějství. Třinci se tak v polovině zápasu naskytnul prostor, který využil k získání vedení - Radek Bonk totiž dotlačil za brankovou čáru poskakující kotouč. Litvínov tak dopustil obrat a do konce druhé třetiny již nijak zareagovat nedokázal, i když blízko ke gólu byl Kubinčák, který nepřekonal skvělého Hamerlíka.

Po druhé změně stran měli domácí velmi blízko k odskoku o dvě branky, ale Daniel Seman nedokázal osamocen přesně zamířit. Zbytek třetiny byli lepším celkem hosté, kteří si dokázali vytvořit potřebný tlak a přehrát tak pasivně hrajícího soupeře. Jenže ani to Severočechům nepřineslo žádný užitek v podobě vyrovnání. Třinec tak zvládnul domácí dvojzápas na jedničku a připisuje si druhou výhru v sérii.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
V úvodu jsme měli několik vyložených šancí, které jsme ale nevyužili. Pak jsme dostali dva rychlé góly, což bylo proti tak dobrému soupeři, jako je Litvínov, těžké dotahovat. Jsem rád, že jsme dokázali vyrovnat a nakonec se i dostat do vedení. Třetí třetinu jsme odbránili, museli jsme hrát zodpovědně, což se povedlo.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Utkání jsme si prohráli sami. Měli jsme dobrý začátek, vedli jsme o dva góly, ale zbytečnými oslabeními jsme soupeři dovolili zápas otočit. Začalo to vyloučením Jánského, které nabouralo útoky. Bylo to z naší strany nesmyslné.
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary