Oceláři v šestém duelu prohráli, série se vrací do Třince

Slezané mohli v dnešním šestém duelu série, hraném na ledě pražské Tipsport arény, vyválčit postup do semifinále. To se ale svěřencům trenérů Turka a Janků nepovedlo. Sparta dokázala srovnat stav, série se ve středu vrátí do Werk arény k rozhodujícímu sedmému klání.
ČF6, pondělí 18.3.2013
Sparta Praha
3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 13. Pilař (Bahenský, Jánský), 35. Bahenský (Forman, Krstev), 56. Jánský (TS) – 36. Zagrapan (Hrňa, Orsava). Rozhodčí: Šír, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:7, navíc Roth (TRI) 5 min + DKU. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9880. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Pinc - Gřegořek, Sičák, Pilař, Hanzlík, Hunkes, Philipp, Krstev - Broš, Svoboda, Hlinka, Kočí, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.
Hrubec - Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Galvas, Ovčačík, Hrabal - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Kania, Květoň, Rákos, Adamský, Hrňa.

Do branky se v šestém čtvrtfinálovém duelu postavili dva gólmani, kteří nastupovali jako jedničky, ale v průběhu prvních dvou utkání se zranili. Svatyni Sparty hájil Pinc uzdravený z otřesu mozku, tu třineckou Hrubec, který pro změnu nahradil svého zraněného kolegu Hamerlíka. Holešovičtí přežili první oslabení, které opět přišlo už po necelých dvou minutách, a následně se vrhli do tlaku a střelecké převahy. Zejména dvojice Rachůnek – Treille Hrubce vytrvale zaměstnávala.

Pince prověřil ostrou střelou Orsava, ale mířil těsně vedle, stejně si v následném protiútoku vedl aktivní Rachůnek. Co se nepovedlo jemu, zvládl střelec čtvrtfinálové série Karel Pilař. Ten od modré opět prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a připsal si tak už pátý gól ve čtyřech zápasech. Vzápětí ale sparťany potkala i nepříjemná zkušenost, konkrétně obránce Hunkese, který po zákroku Polanského ramenem do hlavy dohrál. Těsně před první sirénou mohli přidat druhou trefu Rachůnek, který už zvedal ruce, a následně z dorážky Přibyl, ale oba vychytal pozorný Hrubec.

Při vstupu do druhé dvacetiminutovky měli sparťané výhodu jednoho muže a chvíli hráli dokonce v pěti proti třem, ale využít toho nedokázali. Už v pěti opět zazářil Treille, který nejprve vybojoval kotouč a poslal ho na Hanzlíka, a poté jeho střelu od modré ještě dorážel. Jen obránce Ocelářů, který padl do střely, zabránil gólu do odkryté části klece. Za záda Hrubce puk nedostali ani Ton s Hlinkou v přečíslení, ani kapitán Broš. Agresivně dorážející Pacovský rovněž neuspěl.

Až ve 35. minutě se Spartě povedlo zúročit převahu. Zdeněk Bahenský vymetl pavučinku třinecké branky střelou z levého kruhu. Oceláři ale bleskově snížili. O minutu později Marek Zagrapan přesným švihem přiblížil znovu svůj tým na rozdíl jediné branky. Následně vysklil Pilař po dojetí třineckého hráče za vlastní brankou plexisklo, a zbývající dvě a čtvrt minuty se dohrávaly až před třetí třetinou.

I v té byli sparťané aktivnějším týmem. Ton zkoušel střelu z úhlu, Pacovský ve velké šanci napral puk jen do gólmana. Ve vlastním oslabení dokázal ujet Rachůnek, ale zakončení se mu vůbec nevyvedlo. I Třinec zahrozil v početní nevýhodě, Rákos s Peterkem unikali ve dvou na jednoho, ale velkou šanci na vyrovnání promarnili. Následně měli domácí k dispozici další přesilovou hru. V té Roth zfauloval pronikajícího Pilaře a za faul kolenem po trestu na pět minut a do konce utkání se předčasně pakoval do sprchy.

Sparta, která v tu chvíli už měla k dispozici pouze pět beků, si s dvojnásobnou početní výhodou neporadila zrovna dobře, pokračující klasická přesilovka už vypadala o poznání lépe. Ze hry si v ní sice Holešovičtí branku nepřipsali, ale po Zíbově nešťastném odhození zlomené hole bylo nařízeno trestné střílení. To Peter Jánský chladnokrevně proměnil střelou pod břevno. Ve zbývajících pěti minutách měli ještě Pražané několik slibných příležitostí, Ton ani Jánský ale čtvrtý zásah nepřidalo. To však Spartu mrzet nemuselo, protože mečbol Ocelářů dokázala odvrátit.

Jan Votruba (Sparta): Ve třetí třetině se to pro nás vyvíjelo dobře, protože jsme hráli hodně přesilovek. Nevím, jestli to je tím, že se hráči už dobře znají, ale moc nám nešly. Bylo tam i málo pohybu. Měli jsme zápas pojistit, ale naštěstí jsme proměnili trestné střílení, které Jánský výborně zakončil. Jak na tom jsou Pilař a Hunkes, ještě nevíme, oba jsou v nemocnici.

Pavel Janků (Třinec): Chtěli jsme sérii ukončit, ale prohráli jsme 1:3 a byl to náš nejhorší výkon v celé sérii. Vracíme se tak zpět do Třince na sedmý zápas. Výborně zachytal Šimon Hrubec.