Oceláři válí dál, Kometě nasázeli sedm branek!

20.01.2013 · Daniel Ježek
V rámci jednačtyřicátého kola Tipsport extraligy se třinečtí Oceláři představili na ledě brněnské Kajot arény. Po vyrovnaných dvou třetinách se rozjel ocelářský brankostroj, který se nakonec zastavil na čísle sedm. Dvě branky v utkání zaznamenali Růžička s Rákosem.
42.kolo, neděle 20.1.2013
Kometa Brno
3:7
Třetiny: 1:2, 1:1, 1:4  Branky a nahrávky: 6. Čermák (Žižka, Svoboda J.), 37. Čermák (Zohorna, Svoboda J.), 56. Čermák (J., Zohorna H.) - 15. Rákos (Květoň, Orsava), 20. Orsava (Rákos), 34. Klimenta (Polanský), 42. Adamský (Polanský, Klimenta), 44. Rákos (Květoň, Zíb), 48. Růžička (Peterek), 51. Růžička (Rákos, Zíb). Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Bičánek (KOM) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7100. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7.
Trvaj - Bičánek (C), Švrček, Dujsík, Žižka, Kováčik, Valach, M. Hruška - T. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - J. Svoboda, Čermák, H. Zohorna - Dlouhý, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal.
Hrubec – Zíb, Hrabal, Klouček, Lojek, Roth, Ovčačík, Kania, Bezuška – Růžička M., Varaďa, Peterek – Květoň, Orsava, Rákos – Klimenta, Adamský, Polanský – Matuš, Zagrapan, Hrňa.

Svižný začátek nabídlo utkání mezi osmým a třetím celkem extraligové tabulky. Kometa se ve snaze zlomit špatnou výsledkovou sérii vrhala do útoku, v čemž Třinec jako nejproduktivnější celek ligy nezůstával pozadu. Domácí se poprvé radovali v šesté minutě hry, kdy dotlačili puk do branky z chumlu po Kováčikově střele od modré. Po domluvě s videorozhodčím ale nemohli sudí branku uznat, protože Tomáš Divíšek do puku úmyslně kopl. Za půl minuty už ale brněnská radost propukla naplno. Ihned po buly vypálil Žižka, do rány vložil hůl Leoš Čermák a Hrubec v brance Ocelářů nestihl zareagovat.

Po zbytek první třetiny byli aktivnější hráči Komety, o čemž svědčil i poměr střel 18:9. Góly však padaly do branky Jiřího Trvaje. Na konci patnácté minuty našel Květoň zpoza branky na pravém kruhu číhajícího Daniela Rákose, který z voleje našel skulinu ve výstroji brněnského brankáře. Stejný hráč se potom podílel i na druhé brance Ocelářů, kterou vsítili sedmnáct vteřin před první sirénou. Rákos z pravého křídla poslal puk mezi kruhy Jakubu Orsavovi, jehož povedená střela zapadla pod břevno domácí svatyně. Do kabin tak šli Třinečtí s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina nabídla dramatickou podívanou, která nedělala dobře slabším povahám v hledišti KAJOT ARENY. Šancí na obou stranách bylo požehnaně, emoce plály na ledě i v hledišti. V brněnském dresu byl hodně vidět Tomáš Svoboda, v žádné šanci ale neuspěl. Trvaj se naopak vytáhl proti brejku Růžičky, který nejproduktivnější hráč extraligy zakončil kličkou do forhendu. Na branku se čekalo do třicáté čtvrté minuty, kdy hosté poskočili do vedení o dvě branky. Polanského střela vypadla Trvajovi z lapačky, čehož využil důrazný Tomáš Klimenta, kterému se povedlo dotlačit puk za brankovou čáru.

Necelé tři minuty po trefě třineckého křídelníka se domácím podařilo stáhnout vedení Ocelářů opět na rozdíl jediné branky. Leoš Čermák se vytočil zpoza branky Hrubce a po ledu umístil puk ke vzdálenější tyči. Třebíčský rodák si tak připsal druhý zásah v utkání. Před druhou přestávkou ještě na druhé straně zahrozil Orsava, vyrovnat mohl v přesilovce Bičánek. Skóre se však už neměnilo a po čtyřiceti minutách platil stav 2:3.

Kdo si myslel, že kontaktní branka bude znamenat drama ve třetí třetině, velmi se zmýlil. Ve druhé minutě závěrečné periody uvolnil Polanský šikovně Martina Adamského, který provedl bleskovou kličku do bekhendu a překonal Trvaje. Neuběhly ani další dvě minuty a Oceláři mohli oslavit pátou trefu. Květoň podobně jako v první třetině našel před brankou volného Daniela Rákose, který z voleje vsítil svůj druhý gól v zápase.

V čase 47:02 už bylo o osudu utkání definitivně jasno. Peterek poslal kolmici za obranu na Martina Růžičku, který při svém druhém brejku v zápase zkusil přízemní střelu mezi betony Trvaje a tentokrát mu to vyšlo. Chvíli poté oslabil svůj tým kapitán Brna Bičánek, který se v přerušení pustil do Rákose a vysloužil si trest na dvě plus dvě minuty. Právě Rákos pak v přesilovce nápaditým křížným pasem našel volného Martina Růžičku, jenž o Trvajův beton vstřelil svůj druhý gól během tři minut a šesti sekund.

Zbytek zápasu se už dohrával spíše z povinnosti, všichni na ledě dobře věděli, že Třinec si z Brna odveze tři body. Přesto se ještě jednou skóre měnilo. V přesilové hře našel Jan Hruška před brankou osamoceného Leoše Čermáka, který trefil skulinu mezi betony Hrubce a završil tak hattrick. Nijak jej ale neslavil, na vysoké prohře Komety v domácím prostředí se totiž nic nezměnilo.

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno):Po takovém výsledku nemůžeme být spokojení. Je krutý. Do utkání jsme nevstoupili špatně, zkusili jsme hru na tři pětky. Nebyli jsme totiž spokojení s efektivitou na Kladně. Dnes to bylo podobné. Sehráli jsme dvě dobré třetiny, Třinec ale v koncovce perfektně trestal všechny naše chyby. Oceláři nehráli bezchybně, šancí bylo stejně na obou stranách. Ale to co nedokážeme proměnit…

Josef Turek (HC Oceláři Třinec): Důležité bylo, že jsme otočili stav ještě v první třetině. První dvě třetiny byly vyrovnané, třetí byla z naší strany vynikající a utkání se v ní zlomilo. Výborně nám také zachytal Šimon Hrubec. Za dnešní výkon bych chtěl pochválit všechny naše pětky.