Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři dlouho vedli, ale body nakonec berou Brňané

26.10.2012 · Martin Stebel
Ani druhý letošní vzájemný duel proti Brnu nedopadl pro Oceláře podle představ. Na jihu Moravy sice do poloviny utkání vedli 2:0, ale nakonec podlehli 3:5. Branky Slezanů zaznamenali Orsava, Varaďa a jubilejní dvacátou letošní trefu přidal ostrostřelec Růžička.
16.kolo, pátek 26.10.2012
Kometa Brno
Třinec
5:3
Třetiny: 0:2, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 29. Bičánek (Žižka, J. Svoboda), 31. Koreis, 37. Koreis (Dlouhý, Valach), 44. Divíšek (Bičánek), 49. J. Svoboda (Divíšek) - 16. Orsava (Peterek, Adamský), 17. Růžička (Varaďa, Bonk), 38. Varaďa (Orsava) Rozhodčí: Minář, Stricker (SUI) - Lhotský, Svoboda Vyloučení: 5:10 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3  
Trvaj - Valach, Žižka, Švrček, Bičánek (C), M. Hruška, Malec, Valábik - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Hořava, Dočekal, Wasserbauer - Jenyš
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček, Lojek - M. Růžička, Bonk (C), Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta

Komentář k zápasu

Zápas Komety s Třincem kladl hlavní otázku. Prosadí se Martin Růžička, nebo bude slavit úspěch nejlepší obrana extraligy z Brna? V první třetina to byla jednoduchá odpověď - prosadí. Ale pojďme pěkně od začátku. Hned od úvodu se hrálo velmi svižně a už v první minutě tečoval nahození Hrabala před Trvajem velmi šikovně Varaďa. Puk už loboval přes brněnského brankáře, ten však stačil černou pryž vyrazit svoji hokejkou. Hned vzápětí se na druhou stranu řítil Jakub Svoboda, Hamerlík sice nepředvedl tak efektivní zákrok, ale úspěšný byl. Ještě větší příležitost měl v páté minutě Holec, který už objížděl ležícího třineckého brankáře, ale puk za jeho záda neprotlačil.

Třinec hrál v pěti velmi ofenzivně. Problém byl ale v tom, že se musel bránit hned třem početním výhodám. Oceláři však dokázali udržet čisté konto a v plném počtu udeřili. V šestnácté minutě hosté vyhráli vhazování, puk se dostal na vrcholy kruhů k Jakubu Orsavovi a mladý útočník se trefil náramně střelou švihem. Ještě pohodlnější náskok pak zařídil v přesilové hře hostům Martin Růžička, který dostal přihrávku naslepo od Varadi a ve své pozici už se nemýlil.

Druhé dějství bylo pěkně bláznivé. Zprvu měl Třinec velký tlak i díky přesilové hře, ve které hosté dokonce nastřelili břevno. Početní výhoda hrála hlavní roli i v dalším průběhu. Kometa se totiž díky ní dostala do kontaktu. Přesně k pravé tyči zamířil Radim Bičánek. Brněnské vyrovnání pak bylo pořádně kuriózní, muselo o něm totiž hned dvakrát rozhodovat video. Jakub Koreis Hamerlíka překvapil střelou z úhlu a vyrovnal skóre.

Brněnské radosti bylo ale ještě více, když se opět Jakub Koreis dokázal prosadit svoji buldočí zarputilostí. Konec však ještě rozhodně nebyl, Oceláři totiž ještě dokázali odpovědět. Střelu od modré Orsavy dokázal šikovně tečovat za záda Trvaje Václav Varaďa a od třetí třetiny se tak začínalo opět od nuly.

Závěrečná část se povedla o mnoho lépe domácímu týmu. Ve 44. minutě totiž zachytil před bránou nahození od modré Tomáš Divíšek, a i když měl potíže se zpracováním, dokázal skórovat a nasměroval svůj tým k vítězství. Třinec měl dobrou možnost na vyrovnání v přesilové hře. Hosté nastřelili dokonce tyč, ale hned poté propadli v obraně a Jakub Svoboda přesnou střelou švihem vymetl šibenici.

Třinec branka hodně opařila a už nedokázal s výsledkem nic udělat. Naopak Kometa měla ještě pár dobrých příležitostí ke zvýšení skóre, ale buď selhala přesnost, nebo zasáhl Hamerlík.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): Stál proti ni nám vynikající soupeř s ofenzivní kvalitou. V druhé třetině jsem přidali na důrazu, což se nám vyplatilo. Výsledek už jsme si pak dokázali ohlídat.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Začali jsme výborně, v první třetině jsem byli lepším týmem, jenže pak jsme začali být vylučováni za technické přestupky. Pak jsem se ještě dokázali dostat do hry vyrovnáním na 3:3. V závěrečně třetině jsme to chtěli zavřít, ale nepovedlo se nám to.