Třinec v boji o čelo ligy prohrál na Kladně

03.10.2012 · Redakce
Kladno - Snaha a bojovnost byla, na dobrý výsledek to nestačilo. Třinec ve šlágru kola a přímem boji o první místo prohrál na Kladně 1:3. Jedinou branku Ocelářů vstřelil v poslední minutě Martin Růžička.
8.kolo, středa 3.10.2012
Kladno
3:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Melka) - 60. Růžička (Varaďa, Bonk) Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Bádal, Pouzar Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 6590 Střely na branku: 35:33 Průběh utkání: 3:0, 3:1
Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Kaberle, Procházka, Piskáček, Mocek, Macholda - Tlustý, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Patera, Hovorka - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Kuchler, Melka, Valský
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Roth, Ovčačík - Varaďa, Bonk, Růžička - Klimenta, Polanský, Rákos - Adamský, Peterek, Květoň - Hrňa, Zagrapan, Orsava - Podešva.

Zápas jako křen se smutným koncem pro Oceláře. Třinec ubránil hvězdný útok Kladna, ale zaspal na přelomu druhé a třetí třetiny. Kladno vsítilo tři branky a rozjelo oslavy postupu na první místo v tabulce.

Jedinou branku vstřelil Martin Růžička. Jde o jeho devátou branku v letošní sezoně.

Strhující podívaná začala tlakem Kladna, už ve druhé minutě Oceláři propadli na modré čáře, ale Patera přečíslední dva na jednoho individuálně nedokázal správně vyřešit.

Oceláři poté zalezli a čekali, co vytvoří soupeř hnán po střechu zaplněným stadionem. Kuchlerova přihrávka na Dragouna před prázdnou bránu neprošla, Kaberle zase v přesilové hře mířil po zemi mimo.

Největší šanci první třetiny ale mělo Kladno ke vstřelení gólu v 16. minutě. Jakuba Valského v samostatném úniku podrazil Ovčačík a rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení. Kladenský útočník si nájezd zopakoval, ale Hamerlík ho s ledovým klidem vychytal.

Oceláři se střelecky osmělili až v závěru. V největší šanci se ocitl Růžička, jeho morda z pravého kruhu ale orazítkovala i s posvěcením videa tyč.

I po změně stran se hrálo ve strhujícím tempu, ale na branku se čekalo stále marně. Adamský z akce po křídle na Cháberu nevyzrál, Melka s Hovorkou zase netrefili prázdnou bránu a ve vyložené šanci vymazal Tlustého nadvakrát pohotový Hamerlík.

Kladno mělo navrch a v závěru části se přecejen dočkalo. Okamžitě po vyhraném buly překvapil hosty pohotovou ránou Jan Hlaváč a gólem do šatny poslal kladno do vedení. To vydrželo i navzdory tomu, že si další tutovou šanci vypracoval Růžička.

Třinečtí se do soupeře zakousli hned na začátku třetí třetiny, jenže zapomněli na zadní vrátka a to je nakonec stálo zápas. Roth trefil v úvodu třetiny tvrdou bombou břevno a Kladno prakticky z protiútoku trestalo, když po souhře s Kuchejdou vymetl pavučiny Michal Dragoun.

Kladno si začalo věřit a velmi rychle definitivně rozhodlo zápas, když po akci Jiřího Kuchlera dotlačil nechtěně puk do brány i s Hamerlíkem Klesla. Zápas se změnil v kladenskou exhibici a oslavy posunu na průběžné první místo extraligové tabulky.

Na kladenské euforii nic nezměnila ani branka Martina Růžičky, která v 60. minutě pouze korigovala na konečných 1:3.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Byla škoda, že jsme se už v první třetině nedostali do vedení, Třinci výborně zachytal gólman. Podařilo se nám jít do vedení až klikovou střelou, oni pak museli otevřít hru a dali jsme jim další dva góly. Máme k soupeři respekt, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme měli daleko víc šancí a větší tlak. Byla výborná divácká kulisa. Jsme rádi, že se trefili hráči druhé, třetí i čtvrté lajny a přidali se k tomu brankostroji první lajny.

Pavel Janků (HC Oceláři Třinec): Byl to výborný zápas. Chtěli jsme v první třetině přežít tlak Kladna, což se nám podařilo. Výborně nám zachytal Peter Hamerlík, který nás celý zápas držel. Ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, byl to dobrý hokej nahoru a dolů. Měli jsme pár výborných šancí, bohužel jsme je neproměnili. Pak přišel gól po buly. Ze začátku třetí třetiny jsme dostali druhý, pak jsme to otevřeli, Kladno přidalo třetí branku a rozhodlo zápas.