MISTR 2023/2024

Junioři mají čtvrtou výhru v řadě, Boleslav zdolali po nájezdech!

27.01.2024 · Rostislav Niedoba
Sobotní brzké odpoledne patřilo v třinecké Mini WERK ARENĚ juniorské extralize. Domácí Oceláři přivítali na svém ledě mladíky z Mladé Boleslavi. Kdo přišel, rozhodně se nenudil. V základní hrací době padlo osm branek, zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy.
N18, sobota 27.1.2024
Ml. Boleslav
5:4sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Spěváček (Kozlík, Kurbaka), 29. Jobánek (Šutý, Spěváček), 47. Spěváček, 47. Pánek (Hebar, Jobánek), rozh. náj. Šilar - – 5. Zvagulis (Malínek), 26. Šindelář (Hurt, Malínek), 30. Hradec, 56. Kurka (Hradec)

Vyloučení: 1:5

Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 37:46

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Kurbaka, Volas, Holub, Blaha, Buják – Kozlík, Šilar, Švančara – Gerych, Šutý, Spěváček – Jobánek, Hebar, Pánek – Rybnikár
BK Mladá Boleslav: Forst – Vlasák, Němec, Křivánek, Šilhavý, Sypecký, Kubíček – Kurka, Hradec, Zvagulis – Šindelář, Malínek, Hurt – Vítek, Hruška, Kučera – Vojáček, Šachl, Hrouda

Třinec, jakožto favorit utkání, na svého soupeře doslova vlétl. A neslo to ovoce. Hned z první střely se po 42 vteřinách hry prosadil Vojtěch Spěváček.Hosté se ale nenechali zahanbit, na rychlý gól se pokusili rychle zareagovat.

Odměnou jim byla vyrovnávací branka na začátku páté minuty, když se z nenápadné střely prosadil Kristers Zvagulis. Jinak byli ale v úvodním dějství o trochu aktivnější spíš domácí. Obrovskou šanci měl v osmnácté minutě Patrik Šutý, ale bekhendem si na boleslavského brankáře nepřišel.

V šestadvacáté minutě šli hosté dokonce do vedení. Hned po vhazování se ostrou střelou švihem prosadil David Šindelář. Za tři a půl minuty už však bylo zase všechno jinak. Oceláři hráli přesilovku, kterou krátce po jejím vypršení využil Jonáš Jobánek.

Radost třineckým hráčům ale dlouho nevydržela. Přesněji jen padesát vteřin, když se na brankovišti prosadil důrazný Vojtěch Hradec a hosté opět vedli. Pak se brankostroj zastavil, nic na tom nezměnila ani minutová přesilovka domácích pět na tři v závěru třetiny.

Ani na začátku třetí části nedokázali domácí nabídnutou možnost využít. Přesto se vyrovnání dočkali. V čase 46:32 minutě ujel hostující obraně Vojtěch Spěváček a přestože byl faulován, dokázal zakončit přesně.

Za pětadvacet vteřin Oceláři dokonce vedli, skóre na stranu domácích překlopil přesnou střelou Martin Pánek. Hosté se ale nevzdali. Z rychlé sprchy se oklepali a dokázali ještě vyrovnat, když hned po vhazování vystřelil Adam Kurka. Za stavu 4:4 se tak šlo do prodloužení.

V něm trávili Oceláři na kotouči asi 80 procent celého času. Přesto to byli hosté, kteří se v samotném závěru dostali ke dvěma tutovkám. Král ale porážku v prodloužení odmítl. O osudu utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých jsme viděli kompletních pět sérií. Prémiový bod pro Oceláře nakonec vystřelil Tomáš Šilar.