Dorost na první bod v sérii nedosáhl

28.03.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka nezvládli vstup do semifinále ideálně. Proti Pardubicím se sice mladí Oceláři dvakrát ujali těsného vedení, ani jednou ho ale dlouho neudrželi a i přes střeleckou převahu museli kousat prohru 2:3 po prodloužení.
SF1, čtvrtek 28.3.2024
Pardubice
2:3p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Morcinek (Holub, Makula), 35. Rybnikár (Hrček, Holub) – 13. Novák (Drábek, Koudelka), 37. Macek (Korec, Křečan), 61. Rolinek (Macek, Ruml)

Vyloučení: 1:1 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 165 Střely na branku: 47:38

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3

Stav série: 0:1

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Hebar, Byrtus, Niemczyk, Kaleta – Weiss, Rybnikár, Hrček – Řípa, Polášek, Hladonik – Morcinek, Makula, Richter – Spaskin
HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Řehořek, Křečan – Mikeska, Joska, Drábek – Sekanina, Lempach, Korec – Rolinek, Macek, Novák – Tvrdík.

První větší šanci si ve čtvrtečním zápase vypracovali hosté, Sekanina ale v deváté minutě orazítkoval jen tyč. Skóre se tak měnilo až po akci na druhé straně. Rychlý útočný výpad zakončil přesnou střelou Filip Morcinek. Vedení si ovšem Třinec dlouho neužil, v čase 12:09 srovnal dorážející Matěj Novák.

V prostřední části nejdřív hrozili Oceláři, rána Byrtuse ale skončila jen na tyči. Na druhý gól si tak domácí mladíci museli počkat až do pětatřicáté minuty, střelou na vzdálenější tyč se prosadil nejproduktivnější třinecký hráč Michal Rybnikár. Také tentokrát přispěchali hosté s rychlou odpovědí, precizní ranou se vytáhl Vít Macek.

Nouze o šance nebyla ani v závěrečné třetině. Proti úniku Joska se blýskl domácí brankář Skácel a na opačné straně hřiště nebylo přáno Poláškovi, který minul odkrytou klec. První semifinále tak muselo až do prodloužení.

V něm se hrálo jen 39 sekund a úspěšný brejk Tomáše Rolinka rozhodl o tom, že svěřenci trenéra Marka Malíka budou muset v pátek od 13:00 bojovat o vyrovnání série.