Hokejisté Třince zdolali Nižnij Tagil

30.08.2013 · Martin Stebel
V pořadí třetí konfrontaci na turnaji "Kamenný kvítek" zvládli Oceláři na jedničku, kdy ruského rivala předčili ve všech směrech. Trefy Ocelářů postupně zaznamenali Marosz, Zíb, Ostřížek, Gorškov a Polanský. Podle harmonogramu turnaje by v sobotu měli sehrát proti identickému soupeři utkání o třetí místo.
turnaj, pátek 30.8.2013
Nižnij Tagil
Jekatěrinburg
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:2  Branky a nahrávky: 26. Esirkenov (Kolesnikov), 28. Karpov – 18. Marosz (Adamský, Polanský), 28. Zíb (Roupec), 38. Ostřížek (Matuš, Rufer), 41. Gorškov (Adamský), 48. Polanský (Galvas, Gorškov) Vyloučení: 8:8 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5 Diváků: 150
Chaščukin – Žuravljev, Aleksejev, Bogdanov, Kolesnikov, Chrapak, Iščenko, Voropajev, Poljakov – Osčinskij, Rožkov, Savčenko – Gurjev, Kozlov, Artamonov – Ustyancev, Voroncov, Karpov – Zakirov, Esirkenov, P.Popov
Hamerlík – Galvas, Roth, Zíb, Roupec, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Matuš, Ostřížek – Rákos, Marosz, Jaroš – Růžička, Kindl, Ižacký

Oceláři vstoupili do utkání s několika změnami v sestavě. Kvůli náročnému program turnaje trenéři pravidelně střídají gólmany a v pátek dostal důvěru Peter Hamerlík. V sestavě tentokrát nefigurovali obránci Hrabal s Linhartem, v útoku absentovali Peterek s Varaďou. Od úvodu byl Třinec aktivnějším mužstvem, ale stav se měnil až v závěru třetiny. Ještě předtím mohli skórovat Adamský a Matuš, jenže scházela přesná muška i rozvaha. Po bleskurychlé souhře mezi Polanským a Adamským otevřel účet zápasu Rostislav Marosz - 0:1! V první třetině vinou častých faulů byla hra značně neurovnaná, ale Oceláři vedli zaslouženě.

Ruská družina naznačila potenciál v úvodu druhé části. Po svižné souhře dostal kotouč za Hamerlíkova záda Esirkenov - 1:1! Oceláři se nestačili vzpamatovat a inkasovali podruhé. Faul Vladimíra Rotha potrestal v samostatném nájezdu Karpov - 2:1! Radost hráčů z dalekého východu však neměla dlouhého trvání. Za půlminutu se tvrdým projektilem od modré čáry prosadil respektovaný ostrostřelec Lukáš Zíb - 2:2! Nerozhodný stav se změnil ještě před odchodem do kabin, kdy se kotouč po ose Rufer-Matuš dostal k volnému Davidu Ostřížkovi - 2:3!

Herní převahu Třince dokumentoval hned v první minutě poslední dvacetiminutovky ruský šikula Alexander Gorškov - 2:4!, který se prosadil poprvé na turnaji. Definitivní podobu skóre dal poté pohotovou trefou všudybyl Jiří Polanský - 2:5! Sputnik nesložil zbraně, ale Peter Hamerlík veškeré pokusy spolehlivě zpacifikoval. Oceláři si v samotném závěru hlídali pohodlný náskok a stejně jako ve čtvrtek proti Jekatěrinburgu zvítězili v dovednostní disciplíně zvané nájezdy. Úspěšným exekutorem byl tentokrát Jiří Polanský.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary