Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Extraligová sezona je tady: Oceláři hrají v Plzni!

13.09.2023 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Na co jsme týdny čekali, je konečně tady! Začíná nová sezona Tipsport extraligy, kterou mají Oceláři tu čest zahájit televizní předehrávkou. Úvodní buly prvního kola padne ve čtvrtek v 17:30 na ledě Plzně, utkání vysílá živě O2 TV Sport.

Udrží Oceláři svou pětiletou nadvládu v českém hokeji i v nové sezoně? 

Otřásá se rekord vsetínské dynastie? 

Bude nový ročník s napěchovanými soupiskami týmů ten nejlepší v historii? 

Samé otázky!

Dvaapadesát kol, navrch dechberoucí bitvy play off. Měsíce špičkového hokeje, vzestupů i pádů. Emocí, radostí i smutku. Krásných gólových akcí na napěchovaných arénách napříč celou republikou.

Ve čtvrtek v Plzni odstartuje nový ročník Tipsport extraligy, který nám na vše odpoví. Pravda se ukáže!

Oceláři sezonu startují znovu z pozice obhájce titulu. Jako lovná zvěř. Už počtvrté v řadě budou týmem, na který se všichni chtějí vytáhnout a z jehož rukou touží Masarykův pohár převzít další silné bašty jedné z nejhokejovějších zemí v Evropě.

Úvodní buly nového ročníku padne v ostře sledovaném zahajovacím zápase na ledě Plzně už ve čtvrtek v 17:30, utkání vysílá živě stanice O2 TV Sport!

Škoda Plzeň: Mládí vpřed!

Oceláře čeká hned na úvod sezony soupeř, který umí být hlavně na svém ledě obzvláště nepříjemný. Plzeň se dlouhá léta prezentuje nepříjemným stylem hry, se kterým i bez výrazných hvězd umí v lize trápit i ty nejlepší. 

Ne jinak by tomu mělo být i teď, největší posilou Škodovky je - alespoň papírově - kanonýr Jakub Lev, který se po letech vrací do mateřského klubu přijmout roli lídra a řekněme i mentora. Jestli totiž veřejnost bude na něco zvědvá, jsou to výkony velkých talentů celého českého hokeje, kteří by na západě Čech letos měli dostávat dostatek šancí také v nejvyšší české soutěži: Ať už je to obránce Adam Jiříček, nebo útočník Adam Benák, velké osobnosti reprezentace do osmnácti let na nedávném Hlinka Gretzky Cupu.

"Nemáme kádr plný hvězd, chceme stavět na týmovosti a čtyřech dobrých lajnách. Například vloni byl problém s šířkou kádru, to věříme, že se letos opakovat nebude. I proto bychom měli mít více sil na ten celoplošný agresivní hokej," řekl na tiskové konferenci před startem sezony hlavní kouč Plzně Petr Kořínek. 

Novou brankářskou jedničkou týmu by měl být po odchodu Miroslava Svobody Samuel Hlavaj, v obraně se jistě bude hodně očekávat od Tomáše Dujsíka, který má za sebou průlomovou sezonu v Olomouci a měl by nahradit Vojtěcha Budíka. Velkou posilou pro Plzeň bude také Petr Straka, který se vrací domů z angažmá v Litvínově a obránce Aleksi Laksoo z Finska, který ale v úvodních týdnech sezony bude kvůli nepříjemnému zranění mimo. 

Plzeň, dvanáctý tým na konci základní části minulé sezony, v přípravě odehrála sedm zápasů s bilancí tří výher a čtyř porážek.

Oceláři: Hlavně dobrý začátek

Hlavně nezaspat start sezony, i to je cíl Ocelářů na prahu nového ročníku Tipsport extraligy: Loni touhle dobou Třinec výsledkově zaspal a pozice v tabulce musel těžce dohánět, letos by úřadující šampioni rádi do sezony vykročili lepší nohou. Tím spíš, že je pro začátek nečeká snadný los: Nejprve výjezd do Plzně, na horký led agresivního soupeře, pak série těžkých soků doma. 

“Start do sezony je velice důležitý. Musíme zachytit začátek, ideálně naskočit na vítěznou vlnu. Nečeká nás ale nic jednoduchého. Po Plzni vyzveme Spartu, Liberec a Vítkovice. Všechno velice kvalitní soupeři, u kterých je jedno, jestli hrajete venku nebo doma. Každý se na nás bude chtít vytáhnout," říká hlavní kouč Zdeněk Moták. 

Oceláři do Plzně vyrazili s denním předstihem. Ve středu dopoledne ještě trénovali v domácím prostředí WERK ARENY, pak se vydali autobusem na bezmála šestihodinovou štreku na druhý konec republiky. Na palubě chyběl zraněný gólman Ondřej Kacetl, jinak by měli být úřadující mistři kompletní. 

V přípravě Třinec ladil detaily, Oceláře důkladně prověřila především Liga mistrů a série těžkých zápasů s náročnými evropskými soupeři, výhra v posledním utkání po bezchybném výkonu na ledě Lahti je jistě velkou vzpruhou. 

Statistika HC Oceláři Třinec HC Škoda Plzeň
Bilance v předextraligovém období (příprava + Champions Hockey League) 8 zápasů, 3-0-2-3, skóre 23:24 7 zápasů, 3-0-2-2, skóre 24:22
Bilance venku/doma 5 zápasů, 3-0-0-2, skóre 15:12 4 zápasy, 2-0-0-2, skóre 14:13
Aktuální série (z přípravy a Champions Hockey League) 1 výhra 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 112 zápasů, 46-11-2-6-47, skóre 324:330 (50% úspěšnost)
Vzájemná bilance (v základní části) – venku 56 zápasů, 15-5-2-3-31, skóre 141:202 (36% úspěšnost)
Vítěz kanadského bodování v předsezónním období (příprava + Champions Hockey League) Richard Pánik 10 (6+4) Jakub Lev 5 (3+2)
Nejlepší střelec Richard Pánik 6 Jakub Lev, Kryštof Hrabík oba 3
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček 5 Petr Zámorský 4
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek, Adam Polášek oba 2 (1+1) Petr Zámorský 4 (0+4)
Vítězné góly Richard Pánik, Oskar Haas, Marko Daňo všichni 1 Miroslav Indrák, Kryštof Hrabík, Tomáš Mertl všichni 1
Brankáři Marek Mazanec 6 z. – 0/5, prům. 3,37 g/z, 0 SO
Patrik Švančara 2 z. – 2/0, prům. 1,50 g/z, 0 SO
Ondřej Kacetl 1 z. – 1/0, prům. 0,00 g/z, 0 SO
Samuel Hlavaj 4 z. – 2/2, prům. 2,54 g/z, 0 SO
Dominik Pavlát 4 z. – 1/2, prům. 2,78 g/z, 0 SO