Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jeřábek: Výkon se hodnotí těžce, všechno začalo u důrazu

14.09.2023 · Adam Sušovský, foto Marek Švamberg
Dvacet dobrých minut v zápase bylo málo, Oceláři mají za sebou hodně nepovedený výkon a do nové sezony Tipsport extraligy vstupují porážkou 1:3 na ledě Plzně. S novináři duel hodnotil obránce Jakub Jeřábek.

Spolu s Markem Mazancem byl jediný třinecký hráč, kterému plzeňská aréna ve čtvrtek zatleskala a jehož jméno také vyvolávala. 

Na zlepšení nálady ale bylo i vřelé přijetí plzeňského odchovance v třineckém dresu doma hodně málo. 

Oceláři v Plzni nehráli dobře, do sezony vstupují porážkou 1:3 a byl to právě nepovedený výkon celého týmu, zejména v úvodních dvou třetinách, který musel Jakub Jeřábek vysvětlovat také přítomným novinářům.

"Chyběl nám na začátku důraz, soupeř nás v tom předčil. Nebyli jsme ochotni podstupovat osobní souboje, hrát jednoduché puky k nim do pásma. Měli jsme strašně moc ztrát a pak se to na nás valilo. Mohlo to vypadat, že nám nejedou nohy, ale příčinou byly prohrané souboje. Ve všech jsme byli později," řekl Jeřábek upřímně a bez omluv. 

Zejména úvodní polovina zápasu byla jednostranná, na Mazance se valil jeden útok za druhým. V druhé polovině už hra úřadujícíh mistrů přece jen měřítko snesla, když Tomáš Kundrátek z kraje poslední části snížil v přesilovce na 1:3, vypadalo to, že v Plzni ještě budeme svědky pořádného drama. Další třinecké střely, kterých nebylo málo, se ale zastavovaly často i se štěstím na Pavlátovi nebo brankové konstukci. 

"Za stavu 3:0 pro Plzeň jsme s tím něco museli udělat, párkrát to tam skákalo, škoda... Nedali jsme dnes špinavé góly, ale to bych se znovu opakoval: Nebyli jsme dnes dostatečně důrazní, na zápas jsme nebyli nachystaní dobře v hlavách, a proto se hodnotí těžce," řekl Jeřábek. 

"Máme ale dost zkušené mužstvo, abychom se z toho rychle oklepali a něco si k tomu řekli. Věřím, že v neděli proti Spartě předvedeme lepší výkon než dnes."