Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jeřábek: Výhru berem, ale v odvetě musíme být lepší

14.11.2023 · Adam Sušovský
Stejně jako před pětapadesáti lety dokázali Oceláři v Třinci porazit Skellefteu 4:3. A to je nadějný stav v polovině osmifinálového duelu Champions Hockey League. Jak ale moc dobře ví i jeden z nejvýraznějších hráčů večera, obránce Jakub Jeřábek, hotovo zdaleka nic není. Za týden na severu Evropy musí Třinec výkon zlepšit, aby v odvetě postup mezi osm nejlepších týmů Evropy stvrdil.

Porazili jste po hodně bláznivém a divokém zápase Skellefteu 4:3, co to znamená?

Byl to vyrovnaný zápas, do odvety je pořád všechno otevřené. Škoda našich chyb, zbytečných vyloučení. Pustili jsme je do zápasu. S takhle silným soupeřem jsme ale čekali, že se po naší výborné první třetině zlepší. Za výhru jsme rádi, ale je to pořád otevřené. 

Skelleftea dávala hodně - z našeho pohledu - štastných gólů. Proč?

Pramenilo to z našich chyb ve středních pásmu. Zápasy po repre pauze jsou v tomhle ošemetné. Než se dostaneme k tomu, co nám přinášelo úspěch, bude to možná chvíli trvat. I takové vítězství berem. 

Jak cenná je pro tým výhra nad jedním z nejsilnějších týmů v Evropě?

Cenná. My jsme si chtěli hlavně přenést formu do tohodle zápasu, povedlo se to. 

Skóre zápasu jsi otevřel hodně nenápadnou střelou, jak gólová situace vznikla?

Už jak jsem si to po buly zpracoval na bekhend, koukal jsem po klucích, jestli se někdo nenabídne. Všichni šli hezky do branky, tak jsem to zkusil. Moje střela šla možná od jejich beka. Těžko říct, ale spadla tam. Dobře pro nás. 

Vyhovuje Třinci, že může bránit náskok?

Takový styl hokeje, kdy jsme víc vzadu a čekáme na chybu, máme docela zažitý. Bavili jsme se ale po zápase, že Švédové jsou na puku silní, těžko se jim puk odebírá. Je to něco, o čem musíme přemýšlet a v čem být v odvetě silnější. 

Oceláři měli v zápase jen patnáct střeleckých pokusů, dali čtyři góly. To je slušná produktivita, že?

Ani nevím, kolik střel jsme měli. V přesilovkách jsme měli další dobré šance a mohli další gól přidat. Jestli jsme měli jen patnáct střel, tak je dobře, jak efektivní jsme byli.

Takže vedení o gól do odvety berete?

Vzhledem k vývoji zápasu jsme možná mohli vést ještě o gól víc. Ale i tak by to bylo otevřené, oni budou doma silní a my se musíme dobře připravit.