MISTR 2023/2024

Junior Král: Nesmím se tím uspokojit

10.11.2023 · Šárka Kolková
Před reprezentační přestávkou byli třinečtí junioři ve formě, z posledních šesti zápasů brali hned pět výher. Velký podíl na tom měl i brankář Jakub Král, který na konci října vychytal dvě čistá konta.

Před repre pauzou ses dostal do formy. Ve dvou zápasech jsi bral nulu, proti Olomouci inkasoval až v závěru. Jak jsi spokojený s osobními výkony?

Určitě jsem velmi spokojený. Před začátkem sezony bych si něco takového nepředstavoval. Můj cíl bylo chytat co nejvíce zápasů a pomoct týmu. Takže určitě paráda a je to jen další motivace k další práci.

Průměr inkasovaných gólů zatím držíš pod hranicí dvou. Kdybys to měl srovnat s průběhem loňské sezony, co se ti povedlo zlepšit? A na čem se ještě snažíš pracovat?

Je to z velké strany i zásluha kluků. Hodně mi pomáhají a myslím si, že té práce oproti minulému roku taky není tolik. Ale jsem i toho názoru, že já se taky o něco posunul a určitě se v brance cítím lépe, klidněji, a to mi pomáhá. Samozřejmě, na všem musím pracovat a nesmím se uspokojit s tím, co mám.

V součtu celé sezony máš na svém kontě zatím tři čistá konta. Změnil se podle tebe nějak herní projev obrany? A když to trochu odlehčíme, kolik už tě vychytané nuly stály u pokladníka?

Samozřejmě. Jak jsem říkal, kluci hrají výborně, pomáhají mi. I trenéři po útočnících hodně vyžadují blokování střel, což je další věc, která mi v brance pomůže. Určitě mě to něco stojí. V kabině mám napsané, že musím donést koláčky. Musím se přiznat, že jsem se k tomu ještě nedostal, ale určitě je donesu.

Kdybys měl vybrat, který zápas s nulou byl pro tebe ten nejtěžší?

To je těžké říct. Všechny zápasy jsou náročné a ve všech byly situace, ve kterých mi kluci pomohli nebo jsem měl štěstí. Nepříjemný byl zápas v Přerově, kde to vypadalo na jasný výsledek, ale utkání bylo nelehké a vyrovnané. Těch šancí neměli tolik, ale když se do nich dostali, tak to byly opravdu nepříjemné situace. Párkrát tam i ujeli, což také nebylo příjemné, ale všechny zápasy byly složité. A ve všech z nich jsme především rádi za tři body.

Základní část se po repre pauze přiblíží do finále. Co podle tebe rozhodne o vítězi východní skupiny, kde máte aktuálně stejný počet bodů jako první Kometa?

Bude to pravděpodobně ještě hodně obtížné, skupina je vyrovnaná. My máme jasný cíl, a to dostat se do nadstavbové části. Jistě rozhodne obětavost a konzistentnost výkonu. Už se nám to párkrát vymstilo, že jsme měli slabší úsek v zápasu a stálo nás to body. Musíme hrát pořád stejně zodpovědně a pak můžeme dokázat velké věci.

Jaký máte program během reprezentační přestávky?

Je to těžší než normálně. Tím, že nejsou utkání, tak na tréninku můžeme natrénovat více kondice, a to pak využijeme v sezoně a v zápasech. Tréninky máme dvoufázové, takže toho je teď dost. Není to zrovna nejpříjemnější část, ale bez ní by to nešlo.