MISTR 2023/2024

Skvělé play off i MS. Končit se mi nechtělo, směje se Hudáček

26.06.2024 · Ondřej Kuchař
Vinou zraněného třísla vynechal Libor Hudáček uprostřed sezony 23 zápasů. Dal se ale do kupy a v pravý čas se vrátil na led. Ocelářům zásadní měrou pomohl k zisku pátého titulu v řadě. V play off Tipsport extraligy byl nejproduktivnějším hráčem, formu si pak přenesl i na mistrovství světa. V dresu Slovenska byl nejproduktivnějším hráčem, když v osmi duelech zapsal skvělých deset kanadských bodů. Na soustředění v Tatrách o povedeném ročníku povyprávěl pro klubový web.

Jak sis užil mistrovství světa?

Po osobní stránce jsem byl určitě spokojený, po té týmové to ale ideální nebylo. Svých deset kanadských bodů bych určitě jednoznačně vyměnil za to, abychom hráli o medaile.

Co vám chybělo?

Rozhoduje se v přesilovkách a oslabeních. V těch jsme byli nejhorší na šampionátu. Zároveň bychom měli hrát více na výsledek. Trenér chce hrát útočný hokej, v play off bychom ale podle mě měli myslet hlavně na defenzivu. Systém jsme měli nastavený jinak. S Kanadou jsme ve čtvrtfinále neodehráli špatný zápas, ale výsledkově jsme ho nezvládli.

Co říkáš na podporu slovenských fanoušků, která byla v Ostravě obrovská?

Zažil jsem MS v Česku už v roce 2015, takže jsem tušil, co nás čeká. Bylo to super! Plná hala na každý zápas, cítili jsme se jako doma. Celý tým nás to hnalo dopředu. Cítili jsme energii, ale zároveň tlak. Na druhou stranu Češi ho zvládli a vyhráli zlato. I touhle cestou bych rád pogratuloval.

S Oceláři jsi odehrál skvělé play off, na MS jsi pak uhrál deset bodů v osmi zápasech. Chtělo se ti vůbec na dovolenou? Neříkal sis, že je škoda končit, že bys klidně hrál dál?

To si pište, že bych klidně hrál dál! (směje se) Měl jsem sice nějaké zranění, hrál jsem s bolavým ramenem, chodil jsem na opichy. Ale dařilo se mi a hokej mě moc bavil, byl jsem na vlně, chtěl jsem hrát co nejdýl. Bohužel jsme nakonec jeli smutní domů.

Bylo znát, že jsi v sezoně vinou zranění vynechal více než dvacet zápasů? Měl jsi pak možná o to víc sil ve finiši ročníku.

Určitě, bylo to tak. Byl jsem odpočatý, měl jsem síly navíc. Měl jsem fakt hroznou chuť do hokeje, dva měsíce jsem vynechal. Bylo to cítit.

Měl jsi vůbec čas užít si oslavy titulu s Oceláři?

Vlastně ani moc ne. Slavili jsme hned po posledním vítězném zápase. Do Třince jsme přijeli nad ránem a rovnou pokračovali do baru. Dali jsme si snídani a bez spánku jsme slavili dál. (usmívá se) Pak jsem ale vedení poprosil, jestli bych mohl odjet. Potřeboval jsem řešit bolavé rameno, zároveň jsme ještě se ženou jeli na pět dnů na rychlou dovolenou. Trochu jsem si před šampionátech odpočinul, nabral zase chuť navíc. Pomohlo mi to.

Jste v Tatrách na soustředění. Jak koušeš letní přípravu?

Beru to jako nutnou věc, kterou prostě hokejista před sezonou musí projít. Bez ní to nejde. Teď je nutné zamakat, nabrat kondici. Přes sezonu už se pak jen udržujete. Sám dobře vím, že čím těžší a tvrdší na sebe člověk během léta je, tím to má pak jednodušší v sezoně. Musíte zatnout zuby a dřít, aby i další sezona byla zase úspěšná. Když neuděláte, co máte, něco neuděláte na sto procent, tak na konci dne stejně okradete jenom sami sebe.