MISTR 2023/2024

Voženílek odchází do Zugu, zájem o něj stále mají i týmy z NHL

12.06.2024 · Tisková zpráva
Osmadvacetiletý útočník Daniel Voženílek po dvou mistrovských sezonách opouští Oceláře, čerstvý světový šampion v úterý odcestoval do Švýcarska, kde by měl podepsat smlouvu s Zugem. Zájem o něj přitom i nadále projevují také týmy z NHL.

Oceláři se po dvou letech loučí s Danielem Voženílkem. Osmadvacetiletý útočník se po dvou vydařených sezonách, ve kterých s Třincem získal dva mistrovské tituly a navrch se letos stal i světovým šampionem, míří do zahraničí. Voženílek se dohodl na smlouvě ve švýcarském Zugu, stále ale přitom zůstává reálný jeho odchod do zámoří.

"Danielu Voženílkovi děkujeme za práci, kterou pro Oceláře odvedl. Byl nedílnou součástí dvou mistrovských týmů, jeho vyrovnávací trefa v šestém semifinále se Spartou pouhé dvě desetiny vteřiny před koncem se nesmazatelně zapíše do paměti všech nejen třineckých fanoušků. Danovi přejeme, aby se v kariéře posunul a aby si splnil také svůj sen: zahrát si NHL," říká sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Voženílek do Třince přišel v létě 2022 z Českých Budějovic, za Oceláře ve dvou sezonách v součtu s play off nastoupil do 143 utkání, zaznamenal v nich 94 bodů (39+55). V sezoně 2022/23 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off, v té letošní se zase výrazným způsobem podepsal pod historický obrat v semifinálové sérii se Spartou: Oceláři se i díky jeho gólu v závěru šestého duelu série stali prvním týmem v extralize, který ve vyřazovacích bojích otočil ze stavu 0:3 na zápasy.

V obou sezonách Voženílek coby hráč Třince reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa, na tom letošním v Praze a Ostravě pomohl národnímu týmu ke zlatu.

„Podepsat smlouvu v Třinci bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Ty dva roky tady ani nemohly dopadnout lépe, vždyť já tady vyhrál, co se dalo. Oceláři jsou fantastická organizace, kariéra hokejisty je ale krátká a já cítím, že bych se v osmadvaceti letech chtěl posunout dál a zkusit angažmá v zahraničí. Proto jsem vděčný vedení Ocelářů, že mi toto umožnili. Poděkovat bych chtěl ale také trenérům, spoluhráčům a v neposlední řadě městu a fanouškům,“ říká Voženílek.

Voženílek odcestoval do Švýcarska v úterý odpoledne, v Zugu by měl absolvovat zdravotní prohlídku a podepsat dvouletou smlouvu. I přesto ale není jisté, že v nové sezoně skutečně ve Švýcarsku působit bude. Oceláři totiž o Voženílkovy služby registrují zájem také u několika týmů z NHL.