Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři jsou evropským klubem roku!

11.06.2024 · Adam Sušovský
Žádný jiný hokejový příběh nenadchl evropskou odbornou veřejnost více než ten třinecký, Oceláři se proto stali jako první český klub v historii evropským klubem roku. Prestižní cenu udělovanou Aliancí evropských hokejových klubů dnes na galavečeru v Praze převzali zástupci klubu v čele s prezidentem Jánem Moderem.

Navzdory papírovým předpokladům, názorům expertů i kurzům sázkových kanceláří. Navzdory nepříznivému vývoji semifinálové a vlastně i finálové série. Navzdory extrémnímu množství zranění, která v klíčovou část sezony kosila nejdůležitější hráče týmu. 

Způsob, jakým třinečtí Oceláři dokráčeli k šestému titulu v klubové historii a pátému v řadě, bere i po šesti týdnech dech.

A to nejen fanouškům v Třinci. Příběh nezdolného týmu, který zvládl tři série play off až v rozhodujícím sedmém duelu a celkově ve vyřazovacích bojích zvládl vyhrát sedm existenčních utkání, nadchl celou Evropu. Nezapomenutelná sezona nyní dostává další cenné razítko: Oceláři Třinec byli v úterý v Praze vyhlášení evropským klubem roku!

Oceláři za sebou v anketě nechali třeba finského mistra Tapparu Tampere nebo Skellefteu, švédského šampiona, který Třinci vystavil stopku v prvním kole play off Ligy mistrů. Cenu na galavečeru v Praze dnes převzali zástupci klubu v čele s prezidentem Jánem Moderem. 

Ocenění se v Praze dočkal také hlavní kouč Třince, Zdeněk Moták se v anketě mezi nejlepšími evropskými trenéry umístil na druhém místě za Robertem Ohlssonem ze Skelleftea. Z třineckých řad byl mezi nominované na individuální trofej zařazen také Martin Růžička, který se coby sedminásobný český šampion dostal do užšího výběru evropských hráčů pro cenu za přínos hokeji. Tu ale nakonec převzal finský veterán Valtteri Filppula, který letos se Ženevou jako první hráč Triple Gold Clubu (vítěz olympiády, Stanley Cupu i mistrovství světa) vyhrál také evropskou Champions Hockey League. 

Prestižní cenu uděluje každoročně E.H.C. Alliance, sdružení 107 evropských hokejových klubů.a její odborná porota, pomocným hlasem bylo také veřejné hlasování fanoušků na oficiálních stránkách Aliance. Zajímavostí je, že jen na základě hlasů fanoušků by všechny ceny mířily do České republiky. Vyjma tří výše zmíněných Ocelářů by si odnesl cenu pro nejlepšího evropského nováčka roku také kladenský bek Jiří Ticháček.