MISTR 2023/2024

Kapitán Bonk: Kvalita tady zůstala

11.09.2013 · Martin Stebel
V pátek 13. září vstoupí Oceláři do své v pořadí devatenácté sezony mezi českou hokejovou elitou. S kapitánským céčkem na hrudi povede svou družinu do boje stejně jako v minulých ročnících Radek Bonk. Jak prognózuje potenciál svého mužstva?

Od nové extraligové sezony vstoupí v platnost pravidlo o povinném nasazování mladých hráčů. Jak tuto novinku ostřílený centr vnímá? "Většina mladých kluků, kteří s námi trénovali, se ukazuje v dobrém světle. Budeme chtít hrát na čtyři pětky, proto čim víc kluků tam bude, tím to bude lepší. Takové jsou regule svazu a my je musíme plnit. Jsem ale pozitivně překvapen kvalitou mladých hráčů. V přípravě se velmi dobře prezentoval například David Ostřížek, ale i další kluci byli výborní," chválí na dálku mladší kolegy.

V kontextu omlazení kádru je nabíledni otázka, zda se někteří starší hráči seriozně neobávají o svou stabilní pozici v týmu: "Každý by se měl cítit ohrožený, pořádná konkurence vás vždy posune trochu dál. Když není v týmu správná konkurence, je to až moc jednoduché. Když ale vidíte, že tady může vzniknout klidně pět pětek a každý může hrát, je to zdravé. Každý jednotlivec musí makat, aby se dostal do sestavy," tvrdí 37letý světoběžník.

Radek Bonk věří, že spolupráce s Martinem Růžičkou bude úspěšná jako kdysi.

Nejzásadnějším tématem třineckého klubu na počátku září byl návrat kanonýra Růžičky, jenž častokrát profitoval z přesných nahrávek našeho respondenta: "Bylo to příjemné překvapení, že se vrátil, takového hráče vždy rádi vidíte zpátky. Jsme opravdu moc spokojení, že tu znovu Martina máme. Za těch pár sezon jsme na sebe zvyklí, mělo by to být fajn."

V souvislosti s Třincem se vždy hovořilo o ofenzivním stylu hry, který však je mnohdy obětován na úkor horší defenzivy: "Bavíme se o obraně, ale problém je komplexnější. Je třeba forčekovat hned po ztrátě puku, napadat v pásmu soupeře. Je dobré bránit po celé ploše. Nemusíme ale překopat celý třinecký hokej, musíme změnit jen pár detailů, které nám v bránění pomohou. Nečekejme revoluci ve stylu New Jersey, kde se v dobách největší slávy bránilo v pěti lidech a bude se vyhrávat 1:0, 2:1. Myslím, že o nálepku útočného mužstva nepřijdeme. Loňská kvalita tady zůstala. Vždy se tu hrál líbivý, ofenzivní hokej a byla by škoda to měnit!"