Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Letní příprava není jen nutným zlem, tvrdí Tomáš Duba

18.05.2010 · Martin Stebel
Ani nepříjemné deštivé počasí, které sužuje Moravskoslezský kraj, výrazněji nenarušilo přípravné období třineckých Ocelářů. Tým z Werk arény polyká v hale Stars tréninkové dávky pod taktovkou kondičního trenéra Miroslava Sajlera. O dojmy z dosavadního přípravného drilu jsme požádali gólmana Tomáše Dubu.

Tomáši, minulý týden tým absolvoval kondiční soustředění v Nízkých Tatrách. V čem osobně spatřuješ pozitiva tohoto kempu?

Musím říct, že to bylo velmi náročné soustředění. Je to už vlastně třetí týden letní přípravy. Bylo tam hodně běhání v kopcích a přidali jsme na fyzické síle. Dostali jsme pořádně zabrat, bylo to opravdu vyčerpávající.

Brankář je v každém sportu specifickým členem kádru. Které tréninkové disciplíny patří k tvým oblíbeným a které naopak nemusíš?

Asi žádný hokejista není velkým fanouškem běhání, ale nějak to musíme zkousnout. Třeba spinning je pro mně docela příjemná záležitost. S panem Sajlerem máme vždy pestrý trénink a nechybí na něm různé zábavnější metody třeba formou her, což je výborné. Trénink nesmí být nudný.

Tomáš Duba

Letní přípravu hokejisté častokrát nemají příliš v oblibě, berou to trochu jako "nutné zlo" a většinou se už těší na led. Jak je to u tebe?

Neberu to jen jako nutné zlo. Není to vždy příjemné odmakat nějakých 11 týdnů suché přípravy, ale každý si snad naprosto přesně uvědomuje nutnost nabrat do sezóny potřebnou sílu a kondici. Pokud v tomto období něco zanedbáme, tak v sezóně se to může negativně projevit.

V příštím týdnu odlétáte na soustředění do Turecka...

Moc se tam těšíme. Bude to další zpestření přípravy a konečně v teple. Tady u nás stále prší, proto věřím, že v Turecku se alespoň trochu ohřejeme.(směje se)

V současné době probíhá v Německu světový šampionát. Jak bedlivě sleduješ počínání českého výběru a speciálně Martina Růžičky?

Samozřejmě to hodně sleduji, ale musím se přiznat, že zatím mi naše reprezentace svou hrou moc radost nedělá. Růža pokud hraje, tak si nepočíná vůbec špatně a moc mu přeji, ať tam ukáže svoje kvality.

Předpokládám, že u Dubů je zatím poklidná a harmonická domácnost, jelikož Češi dosud nehráli s výběrem ze země tisíce jezer...

(směje se) Přesně tak. Naštěstí nehrajeme s nima stejnou skupinu a pevně doufám, že jestli se s Finy opravdu potkáme, tak to bude až ve finále.