Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Gryc: Před další fázi přípravy máme vybudované výborné základy

03.07.2020 · Martin Stebel
Základní stavební kámen pro úspěšnou sezonu byl položen. Obhájci extraligového zlata absolvovali dvouměsíční tréninkový dril, v rámci něhož nabírali optimální fyzickou kondici. Kompletní tým se znovu sejde v pondělí 20. července, kdy už svěřenci Václava Varadi vyjedou na plochu WERK ARENY. Na téma úvodní části přípravy promluvil kondiční kouč Ocelářů MAREK GRYC.

Jaké poznatky přinesl dosavadní průběh letního přípravného období?

První část přípravy hodnotím velice dobře, hráči hlavně zapracovali na síle a kondici. Myslím si, že v tomto směru jsme udělali veliké pokroky. Jelikož byla příprava delší než v předešlých letech, času na to bylo daleko více. Při návratu budeme nadále pracovat na výbušnosti a maximální síle. Před další fázi přípravy máme určitě vybudované výborné základy.

Přitom vám hned na startu plány poněkud nabourala koronavirová pandemie...

V první fázi to bylo složitější. Nejprve jsme museli pracovat v menších skupinách a dodržovat přísná opatření, ale po rozvolnění jsme trénovali v relativně normálních podmínkách. Tudíž tréninkový proces to nakonec ovlivnilo jen minimálně.

Po znovuotevření hranic jste absolvovali kondiční kemp v Nízkých Tatrách. Splnilo soustředění na Mikulášské chatě svůj účel?

Toto soustředění bylo v závěru naší přípravy, kdy se sešel téměř aktuálně kompletní kádr. Takže bylo fajn vidět i hráče, kteří se připravují individuálně. Je vždy velmi pozitivní, když můžete kvalitně trénovat ve vysokohorském prostředí. Snažili jsme se každý den mít jeden trénink zaměřený na kondici a jeden na sílu. Myslím si, že nám to narušilo každodenní stereotyp letní přípravy v Třinci a umožnilo nám změnit prostředí. Hráči to určitě ocenili a dřinu tolik nevnímali (směje se).

Jak intenzivní byla tvoje konzultace s trenérským štábem ohledně cviků a tréninkového plánu?

S trenéry diskutujeme téměř každou tréninkovou jednotku, snažíme se reagovat na momentální stav hráčů, počasí, ale také konkrétní potřeby. Jedna věc je mít přípravu nachystanou, ale druhá věc je dobře reagovat na změny, které se vždy v týmovém sportu objeví. Diskuze mezi námi si myslím funguje velice dobře, každý z nás má vždy co říct. Je to týmová práce.

Kondiční galeje na nějaký čas utichly, Oceláři si nyní mohou dopřát zhruba sedmnáct dní klidu. Zmiňované volno ovšem bude pouze relativní. Předpokládám, že hráčům nebudou na zápěstí znovu chybět sporttestery...

Přesně tak, každý jednotlivec je vybaven sporttesterem, ze kterého vidíme výsledky jejich individuálních plánů, které jsem jim připravil. Tento režim je obdobný jako roky předešlé. Sami hráči chtějí být na sezonu co nejlépe připravení a věřím, že nikdo nechce zahodit práci z letní přípravy. Proto k těmto věcem kluci přistupují velice svědomitě.

Hráči půjdou na led v pondělí 20. července. Na které činnosti se poté zaměříte?

Ještě celý srpen vlastně bude přípravou na sezonu. Proto jsou tréninky v posilovně velice důležité, budeme pracovat především na výbušné síle. V tomto období je třeba využít dřinu z letní přípravy a postupně hráče co nejlépe připravit na nadcházející ročník.