Marko Daňo o bleskovém hattricku: Někdo se role střelce ujmout musel

09.10.2022 · Šárka Kolková
Tohle byla one man show, nedělní večer ve WERK ARENĚ patřil Marko Daňovi. Třinecký sniper nasázel nejrychlejší hattrick v historii Tipsport extraligy a Oceláři i díky němu slavili první domácí vítězství v sezoně. Litvínov zdolali přesvědčivě 4:1!

Tři góly za necelých osm minut zápasu, první hattrick kariéry. Jaký je to pocit?

Jsem rád, že to přišlo zrovna teď, když se trošku trápíme. Že mi to tam napadalo a mohl jsem pomoct Ocelářům k prvnímu domácímu vítězství. Jsou to pro nás důležité body a náš týmový výkon byl úžasný, i Mazi nás vzadu podržel.

Hattrick se ti podařilo dát během 5 minut a 47 vteřin, to je 10. nejkratší čistý čas v historii soutěže. Zároveń jsi hattrick završil už v průběhu osmé minuty, to se žádnému hráči před tebou nepodařilo.

Co k tomu říct? Na co jsem sáhl, to mi tam spadlo. Hlavně, že máme do tabulky tři body.

Jak bys popsal všechny tři tvé góly?

První od modré proletěl přes skupinu hráčů. Při druhém gólu se puk zamotal bekovi pod nohy a dostal se ke mně. Cítil jsem dnes, že se ke mně puky odrážejí. Třetí gól  jsem v podstatě zkusil poslat brankáři mezi nohy. Když má člověk takové štěstí, spadne mu tam gól i pod ledem. Dneska i tyčky hrály se mnou.

Zajíček měl při třetí střele připravený beton na ledě, a přesto ti to tam propadlo. Viděl jsi tam skulinku?

Udělal jsem mu tam díru, proto to tam prošlo. (směje se) Někdy se stane, že gólman vyjede dopředu a mezera se mu mezi betony objeví. Zkusil jsem to pod zlomem betonu a přešlo to. Ale jak říkám, já jsem rád za vítězství.

V osmi zápasech jsi dal osm gólů. To nezní špatně, co?

Věřím, že nás to nakopne jako mužstvo. Budou nám tam padat góly a budeme sbírat body, makat a tabulkou stoupat výš.

I dnes jste branek mohli dát mnohem víc, souhlasíš?

Mohli, ale asi je třeba něco pošetřit taky do dalších zápasů. Dnes nám to stačilo a jsem za to vděčný. Za sebe doufám, že budu přínosný jak v gólech, tak i v asistencích. Budu pro to dělat vše. Věřím, že i díky tomu budeme doma sbírat hodně bodů a dělat fanouškům radost.

Našel v tobě Třinec nového kanonýra?

Asi se někdo potřeboval toho místa ujmout. Těší mě, že jsem to teď mohl být já. Věřím ale, že se přidají i další kluci a budeme pomáhat týmu. Našlápnuto mám dobře, ale je třeba jít dál s pokorou. Musíme pracovat i na malých věcech a potom to bude dobré.

Tvůj otec dal také za Třinec hattrick, ale už je to třiadvacet let. Připomeneš mu to?

Jsem rád, že se mu tady dařilo střelecky i bodově. Za můj hattrick je určitě rád, i když bude mít doma z VIPky asi málo peněz, protože musel určitě všem zaplatit.

A co Oceláři: Ulevili si hodně, že si mohli doma konečně zase zakřičet vítězný pokřik?

Dlouho jsme na to čekali a konečně to přišlo. Fanoušci nás hnali dopředu a já doufám, že to bude takhle pokračovat.