Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Polášek: Budu bojovat, abych za Oceláře hrál

31.07.2023 · Adam Sušovský
Zatím poslední posilou Ocelářů před startem nové sezony je ostřílený obránce Adam Polášek. Dvaatřicetiletý bourák přichází ze Sparty a moc dobře si uvědomuje, že v sestavě úřadujících čtyřnásobných šampionů nedostane místo zadarmo.

Jak se vůbec tvé angažmá v Třinci zrodilo? 
Moje léto bylo letos komplikované. Dopředu jsem věděl, že budu po sezoně na Spartě bez smlouvy a řešil, co bude dál. Nechtěl jsem se unáhlit. Byl jsem rozhodnutý čekat na nabídku, která mi bude dávat smysl. 
 
A byla to ta z Třince? 
Oceláři pro mě byli prioritou. Třinec je skvěle vedená organizace, každý v českém hokeji to ví a výsledky to potvrzují. Přestože je mi dvaatřicet let a mám v kariéře něco za sebou, nepřicházím sem s tím, že si ze mě každý sedne na zadek. Jdu bojovat o to, abych si za tenhle tým vůbec mohl zahrát. Mám k němu obrovský respekt, a proto mi tahle nabídka dávala největší smysl. Můžu se tady toho hodně naučit, zároveň ale také věřím tomu, že můžu týmu něco dát. 
 
Hrál jsi na olympiádě i na mistrovství světa a přicházíš s vizitkou ostříleného hráče, který je ale postaven před hotovou věc: Své místo v sestavě si musíš zasloužit. S tímhle jsi OK? 
Samozřejmě. Já beru angažmá v Třinci jako nový start. Upřímně je mi úplně jedno, jestli je mi dvaatřicet nebo dvacet. Přicházím do nového týmu a stejně jako při předchozích angažmá, i tady budu muset potvrdit, proč mě sem brali. 
 
Jakou máš za sebou vůbec přípravu, když jsi v podstatě až do konce července nevěděl, kde budeš působit? 
Tím, že jsme letos na Spartě skončili už ve čtvrtfinále, mám za sebou po delší době fakt dlouhé léto. V podstatě jsem odtrénoval deset týdnů a příprava, kterou mám za sebou, se mi líbila a myslím si, že se mi i povedla. Cítím se v tuhle chvíli po fyzické stránce fantasticky a věřím, že se to odrazí i na mém výkonu na ledě. 
 
Co od sebe očekáváš? 
O tom hokej v mém případě dávno není. Otázka by neměla znít tak, co čekám já od sebe, ale co nabídnu týmu. S přibývajícím věkem si tohle každý hráč uvědomí.
 
Když se vrátíme k tvým slovům o skvěle vedené organizaci celého klubu, co přesně jsi měl na mysli? 
Jakým stylem jsou Oceláři vedení herně, o tom jsem se přesvědčoval na vlastní kůži poslední dva roky, kdy jsem proti Třinci za Spartu hrál a pokaždé stál v sérii play off na straně poražených. Třinec nás přitom ani jednou nevyřadil tím, že by měl na papíře lepší hokejisty, ty měla Sparta. Oceláři nás porazili drajvem, odhodlaností a systémem. Tím, co Spartě chybělo. 
 
Neměl jsi na Třinec trošku pifku? 
Měl, to si piš, že měl. Na jaře jste tady zažili klasickou sportovní pohádku, odepisovaný tým zvládl předkolo a pak odklízel z cesty favority. Nejprve Spartu, pak Pardubice a nakonec jste si to zase uhráli. Upřímně říkám, že mi ještě jako hráči Sparty bylo hloupé se zase dívat, jak znovu zvedáte pohár nad hlavu na náš úkor. A vidíš, teď jsem tady a přicházím s tím, abych tuhle šanci dostal. Vím, co to obnáší a budu se snažit o to, aby Oceláři byli úspěšní i dál. 
 
I za cenu toho, že dopředu víš, že můžeš pár zápasů odehrát za partnerský tým ve Frýdku? 
Vím, že tahle možnost taky je. Příprava ale teprve začíná a na ledě nás je hodně. Máme následujících pět, šest týdnů na to, abychom se o místo v sestavě porvali, hrát budou ti nejlepší. Já přicházím se sebevědomím, protože mám za sebou z mého pohledu super léto. Zároveň ale moc dobře vím, že kluci tady za sebou mají skvělou historii a výsledky v zádech. Kam mě nakonec trenéři a vedení zařadí, to je na nich. 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice