Ralfs Freibergs o Třinci: Bylo to fenomenální!

07.05.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Management Ocelářů měl letos při posilování kádru v průběhu sezony opravdu šťastnou ruku a správný instinkt. Hmatatelným důkazem tohoto tvrzení je RALFS FREIBERGS, který přišel na konci ledna v rámci hostování z brněnské Komety. Lotyšský zadák byl důležitým článkem při putování za zlatem. Se třemi góly a šesti asistencemi dokonce vyhrál kanadské bodování všech obránců během play off.

Sezona 2020/21 se přitom pro něj ze začátku nevyvíjela příznivým směrem. Po třech letech ve Zlíně se domluvil s Brnem, ale angažmá na jihu Moravy mu nevyšlo podle ideálního scénáře: "Začátek sezony jsem neměl moc dobrý, v Brně to bylo složité, nedostával jsem tolik prostoru. Třinec mi svou nabídkou v lednu velmi pomohl, vrátil mi chuť do hokeje. Druhá polovina sezony byla pravděpodobně tou nejlepší v mé kariéře. V Třinci jsem najednou cítil důvěru, dařilo se týmu i mě osobně. Bylo to opravdu fenomenální!"

Lotyšský reprezentant, který brzy oslaví třicáté narozeniny, považuje zlatý triumf v české extralize za svůj dosavadní kariérní vrchol: "V Česku jsem hrál čtyři roky, oblíbil jsem si tuto zem, lidi a celkový styl života. Teprve teď se mi ale podařilo splnit sen, kterým byl zisk mistrovského poháru. Ty tři měsíce v Třinci byly opravdu neuvěřitelné. Ať už se jedná o trenéry, spoluhráče či všechny lidi okolo týmu. Byla to čistá radost."

Autor mimořádně důležité nahrávky na gól Matěje Stránského v dramatickém prodloužení čtvrtého finále přiznává, že souboj o zlato byl těžký, ale v kontextu celého play off se chleba lámal v semifinále: "Finále s Libercem bylo náročné, ale nejsložitější to bylo určitě proti Boleslavi, která hrála výborný hokej a donutila nás hrát na maximum. Tam se ukázala velká síla našeho týmu a ve finále jsme to už pak měli trochu snadnější."

Další štací tvořivého beka bude Dinamo Riga. Právě v týmu z lotyšské metropole působil před příchodem do Zlína v roce 2017: "Přiznám se, že ve hře byla varianta, že bych v Třinci pokračoval. Vedli jsme na toto téma debaty, vážil jsem si toho, že klub o mě projevil zájem i na další roky. Nakonec jsem ale musel brát v potaz také rodinnou situaci, proto jsem zvolil po čtyřech letech návrat do Lotyšska, kde si znovu zahraju KHL. Na Třinec ale nikdy nezapomenu."

RALFS FREIBERGS V OCELÁŘSKÝCH ČÍSLECH

Dnes v 17:00 | Muži