MISTR 2023/2024

Starší dorostenec Růžička: Letos chceme titul!

24.03.2013 · Martin Stebel
Hokejový Třinec nemá pouze jediného Růžičku, který letos prokazuje vynikající ofenzivní schopnosti. Ve starším dorostu se výrazně prosazuje teprve sedmnáctiletý Marek Růžička, jenž se svým týmem postoupil do semifinále své věkové kategorie.

Starší dorost Ocelářů letos dominuje. Základní část vyhrál s náskokem 14 bodů a stejně suverénně si zatím počíná i ve vyřazovací části. V prvním kole mladí Slezané vyřadili Pardubice, poté ukončili sezonu dorostencům z Českých Budějovic. Poslední duel proti Jihočechům dopadl poměrem 3:1, kdy všechny branky nastřílel právě náš respondent: "Není důležité, kdo dal góly, počítá se jen výhra. Byl to zajímavý zápas, Budějovice zlobily, ale náš postup je zasloužený. Dlouho jsme se střelecky trápili, ale nakonec jsme se prosadili. Nechtěli jsme sérii protahovat do rozhodujícího utkání, protože máme mladý tým a nevím, jak bychom to unesli psychicky. Naštěstí postupujeme v nejkratším možném termínu. Letos máme s dorostem nejvyšší ambice. Základní část jsme vyhráli s obrovským náskokem a v play-off to chceme potvrdit. Naším cílem je titul," říká Růžička, který hraje na pravém křídle a je zároveň i kapitánem týmu.

Nabízí se otázka, jak často čelí dotazům ohledně eventuálního příbuzenstva s kanonýrem "A" mužstva Martinem: "Občas se někdo opravdu zeptá, ale nejsme žádná rodina. Růžičků je v celé republice hodně, je to asi hokejové příjmení," směje se a na téma staršího kolegy dodává: "Jednou bych se rád na jeho úroveň dostal, ale vede k tomu dlouhá cesta. Mým vzorem je hlavně Radek Bonk, mám rád jeho přehled. Obdivuji i Aleše Hemského, který umí s pukem neuvěřitelné kousky a navíc je skvělým bruslařem," tvrdí hráč, jenž v základní části extraligy staršího dorostu měl ve 42 zápasech bodovou bilanci 21+37.

Talentovaný útočník popisuje, jak se do města pod Javorovým vrchem dostal: "Pocházím z Hodonína. Hráli jsme tam kdysi extraligu mladšího dorostu, ale soutěž jsme neudrželi. Všimli si mě trenéři Třince a přišla nabídka. Dlouho jsem nemusel váhat, okamžitě jsem souhlasil. V Třinci jsem maximálně spokojený," kvituje místní angažmá a pokračuje: "Chodím tady do školy, studuji na učilišti na Kanadě. Hokej je momentálně priorita, ale chci mít i nějaké vzdělání, to se v životě vždy hodí," říká závěrem nadějný mladík s tělesnými parametry 190cm a 79kg.