Oceláři opět vítězní, Mazanec znovu vynuloval Bruslaře

05.12.2021 · Daniel Ježek
Po prohře na ledě Pardubic se Oceláři přesunuli do Mladé Boleslavi. Hráči s drakem na prsou potvrdili, že letos ještě neprohráli dva zápasy za sebou, Bruslaře Třinečtí zdolali v poměru 3:0. Branky vsítili Tomáš Kundrátek, Erik Hrňa a Marko Daňo, Marek Mazanec podruhé v sezoně vynuloval mladoboleslavský celek.
30.kolo, neděle 5.12.2021
Ml. Boleslav
0:3
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 10. Kundrátek (Marinčin, A. Nestrašil), 38. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 59. Daňo (Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Horák – Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 588. Střely na branku: 23:28. Zblokované střely: 16:4. Hity: 13:5. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 0:3.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc, Bernad, Pláněk, Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, Pospíšil – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Claireaux, Kantner – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský.
HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký.

Do utkání v Mladé Boleslavi aktivněji vstoupili hosté z Třince. Oceláři se již ve druhé minutě dostali do velice nadějné šance, Ondřej Kovařčík ale před Růžičkou neuspěl. Domácí kontrovali ve třetí minutě, kdy rychlou protiakci zakončoval Kelemen. Gólman Mazanec byl připraven. Hra se následně uklidnila, k vidění byla velká přetahovaná o kotouč. To se změnilo dvě minuty před vypršením první desetiminutovky. Oceláři po faulu Kelemena hráli první přesilovou hru, Martin Růžička se svou střelou z mezikruží však neuspěl. Po výměně přesilovkových formací se ta druhá již prosadila, Marinčin nabil Tomáši Kundrátkovi, ten z první poslal kotouč přesně k tyči mladoboleslavské branky.

Hned vzápětí dostali Slezané další početní výhodu. Vidět byl opět Kundrátek, další dělovka třineckého beka ale tentokráte skončila jen na horní tyči Růžičkovy branky. Bruslaři tedy druhé oslabení přečkali, po návratu potrestaného Kotaly si pak navíc vybojovali svou přesilovku, když fauloval Musil. Domácím se ale v této herní situaci vůbec nevedlo. Dvě a půl minuty před první sirénou mohl skóre srovnat Bernad, jeho dvakrát tečovaný pokus sice nadělal Mazancovi menší trable, hostující gólman ale vyrazil kotouč do rohu.

Autor: Jan Pavlíček

Po změně stran se v prvních sedmi minutách do útočné třetiny dostávali převážně domácí hokejisté, v největší šanci ale neuspěli Najman s Kousalem, když třinecká defenzíva dokázala zastavit křižný pas. Oceláři postupně začínali otáčet hru na svou stranu. V polovině základní hrací doby byla hodně vidět čtvrtá formace hostujícího celku, ve skvělé pozici se jako blesk z čistého nebe zjevil Vladimír Dravecký, mladoboleslavský brankář ale druhý kotouč za svá záda nepustil.

Od poloviny třetiny pak byli vidět hlavně hráči s drakem na prsou. Ve třicáté třetí minutě se do dobré pozice dostal Martin Růžička, jeho jmenovec v brance Mladé Boleslavi ale rychlou střelu pokryl. Hned v další minutě pak Oceláři mocně dotírali na branku domácího celku, Růžička si ale se všemi pokusy poradil. V pětatřicáté minutě se pak do útočné akce vydali domácí, Kousal ale po Kelemenově přihrávce pouze promáchl. Tři minuty před druhou přestávkou už Oceláři udeřili. Marcinkova formace získala kotouč za Růžičkovou brankou, Chmielewski posunul puk na zcela nehlídaného Erika Hrňu, který se zblízka nemýlil.

Závěrečná dvacetiminutovka začala nepřesnostmi na obou stranách, mnoho velkých příležitostí k vidění nebylo. Ocelářům se dařilo bránit své území a dvoubrankový náskok, domácí se dlouho nemohli dostat do souvislejšího tlaku. V polovině periody navíc měli Slezané dvě velké příležitosti k potvrzení svého vítězství. Erik Hrňa v samostatném úniku ale napálil Růžičkův beton, Marko Daňo pak o chvíli později trefil tyč.

Čtyři minuty před koncem třetí třetiny sáhli trenéři domácího celku ke hře bez brankáře, tento risk se ale Mladé Boleslavi nevyplatil. Pomocí hybridního icingu Martin Růžička napálil kotouč do útočné třetiny, k puku se pak nejrychleji dostal Marko Daňo, slovenský útočník střelou do prázdné branky stanovil konečné skóre na 3:0 pro Oceláře.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Myslím, že jsme do utkání nevstoupili špatně, mělo to tempo, utkání bylo vyrovnané. Bohužel Třinec krásně sehrál přesilovku a dostali jsme první gól. Ve druhé třetině jsme byli o trochu lepší, vázne nám ale produktivita. Udělali jsme jednu chybičku a Třinec nás potrestal. Ve třetí třetině jsme tlačili, ale bez gólu se nedá vyhrát. Třinec vyhrál zaslouženě.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Poučili jsme se z pátečního utkání, které se nám nepovedlo. Něco jsme si k tomu řekli a na klucích bylo vidět, dnes chtěli vyhrát, dělali to, co měli dělat. Tohle přineslo úspěch a vítězství. V první třetině jsme si pomohli přesilovkou. Druhá třetina nebyla optimální, šest sedm minut měla Boleslav více ze hry. Domácí měli šance, nás výborně podržel gólman. Od desáté minuty se to srovnalo. Ve třetí třetině jsme čekali tlak soupeře, chtěli jsme hrát zodpovědně z obrany. Kluci do toho dali srdce, odbojovali to, patří jim velký dík.“