Třineckou jízdu nezastavil ani Zlín, domů si odvezl debakl!

28.01.2011 · Adam Sušovský
Spanilá cesta Ocelářů ve čtvrté čtvrtině základní části pokračuje. Ve Werk aréně Třinec zvítězil i posedmé v řadě. Tentokráte produktivitu slezské ofenzívy odskákal čtvrtý Zlín. Třinec ho smetl v poměru 7:1!
45.kolo, pátek 28.1.2011
Zlín
7:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 7. Polák (Varaďa, Lojek), 12. Květoň (Zíb, Růžička), 25. Hudec (Polák, Varaďa), 36. McGregor (Hrňa, Hrabal), 42. Zagrapan (Peterek, Adamský), 42. Polák (Varaďa), 46. Polanský (Květoň, Růžička) - 1. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4255. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek - Růžička, Polanský, Květoň - Adamský, Peterek, Zagrapan - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Orsava, Hrňa.
Sedláček (42. Kašík) - Hamrlík, Linhart, Galvas, Lučka, Řezníček, Grof, Míka, Švrček - Köhler, Leška, Balaštík - Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, Sýkora, Sivák - Vlach, Holík, Ondráček.

Diváci v Třinci se v tomto týdnu těšili na souboj svých brankářů. Proti Peteru Hamerlíkovi se měl totiž postavit v třinci hodně oblíbený Tomáš Duba, který je ve Zlíně na hostování právě z Třince. K jejich smůle se ale oproti původním předpokladům Duba neobjevil vůbec na soupisce.

Aby toho nebylo málo , tak Třinec nastoupil do zápasu i bez s chřipkou laborujícího nejlepšího obránce soutěže Lukáše Krajíčka. Loňský finalista Stanley cupu své první formaci chyběl hned v úvodním střídání.

Nicméně Zlín v Třinci mohl začít sebelépe, ale nebylo mu to k ničemu platné. Balaštík hned v 18. vteřině potrestal obranu Třince pohotovou ránou, nicméně Zlínu radost nevydržela dlouho.

Oceláři kůži lídra soutěže nechtěli darovat lacino a brzy po inkasované brance převzali otěže zápasu do svých rukou. Jejich tlak vygradoval zhruba v polovině první třetiny, kdy dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Nejprve pálil z mezikruží do pravého růžku Sedláčkovy brány Vojtěch Polák, poté z na vlas stejné situace udeřil i David Květoň.

Tlak Třince pokračoval i po přestávce a brzy přinesl ovoce. Stanislav Hudec zůstal na malou chvíli sám mezi kruhy a i těchto pár sekund mu stačilo k tomu, aby mířil přesně k levé tyči. Třinečtí poté na malou chvíli polevili a výsledkem byly velké šance Zlína. Do otevřené obrany se řídil Balán, Sivák i Balaštík, ale ani jeden na Hamerlíka nevyzráli.

Na druhé straně trefil tyč Martin Růžička, nicméně Třinec nemusel smutnit dlouho. Už ve 36. minutě totiž na 4:1 pro Oceláře zvyšoval pohotovou ránou k pravé tyči Bryan McGregor.

Jestliže měl Zlín o druhé pauze jakékoliv úmysly na zvrat, musel je hned ve druhé minutě závěrečné části změnit a začít se obávat o důstojný výsledek. Třineckou exibici načal na brankovišti hodně důrazný Marek Zagrapan a ve stejném duchu pokračoval i Vojtěch Polák a Jiří Polanský.

Oceláři proto doma rozdrtili i třetí moravský celek a v cestě za Prezidentovým pohárem ukrojili další kus cesty.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec):
Měli jsme špatný vstup do zápasu. Brzy jsme se ale zmobilizovali. Určité zaváhání tam bylo ještě za stavu 3:1, byly na nás dvě přečíslení a šance, to by se nemělo stát. Důležité bylo, že nás gólman podržel. Pak jsme vstřelili další góly a zápas byl rozhodnutý. Hráčům musím poděkovat, hráli s obrovským nasazením.

Zdeněk Venera (HC PSG Zlín):
Třinec má velice kvalitní mužstvo a to se dnes potvrdilo. Když se dostane do šance, má šikovné útočníky, kteří ji umí využít. I my jsme měli nějaké šance, ale nedokázali jsme je proměnit. V tom byl největší rozdíl. Jestli chcete s Třincem uspět, musíte využívat příležitosti a gólmani musí mít štěstí, ani jeden z těchto případů nenastal.