Zpátky v čele, Oceláři porazili Zlín

25.02.2022 · Daniel Ježek
V padesátém šestém kole se hráči s drakem na prsou představili na ledě posledního Zlína, Oceláři tímto duelem zahájili pětizápasovou sérii venkovních utkání. Domácí se sice v první periodě dostali do vedení, Třinec ale čtyřmi góly otočil zápas na svou stranu a vrátil se do čela extraligové tabulky.
56.kolo, pátek 25.2.2022
Zlín
1:4
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3  Branky a nahrávky: 3. Zabusovs (Honejsek, Claireaux) – 27. Daňo (Marinčin, P. Vrána), 42. Chmielewski (Kundrátek), 46. Martin Růžička (A. Nestrašil, P. Vrána), 60. Bakoš. Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Kis, Ganger. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: 23:41. Zblokované střely: 10:16. Hity: 4:3. Vhazování: 26:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
PSG Berani Zlín: Kašík – Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Hamrlík, Reidl – Zabusovs, Claireaux, Honejsek – Köhler, Hejcman, Kubiš (C) – Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) – Fryšara, R. Veselý, Chludil.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, A. Nestrašil, Bakoš – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Dravecký (A).

Do utkání na ledě posledního Zlína zasáhli také tři olympijští medailisté – Martin Marinčin, Marko Daňo a Miloš Roman. Návrat na lavičku pak hlásil hlavní kouč Václava Varaďa. Jeho svěřenci ale nezačali vůbec dobře, již ve třetí minutě se totiž Zlín dostal do vedení, kdy Patriks Zabusovs využil rychlého brejku a dokonale zúročil Honejskovu přihrávku. Navýšit vedení domácího celku mohl za další tři minuty Fryšara, Kacetl ale byl tentokrát připraven.

Další velkou příležitost ke vstřelení druhé branky měli Berani ve dvanácté minutě, když fauloval Adámek. Zlín ale nabídnutou přesilovku nezužitkoval, do největší šance se navíc dostal hostující Nestrašil. Oceláři následně mohli srovnat při své přesilovce, ani Slezanům se ale s výhodou jednoho muže v poli nedařilo.

Úvod prostředního dějství měli lepší hosté. Milan Doudera nejprve nabil Martinu Marinčinovi, jeho dělovku od modré ještě Kašík dokázal zlikvidovat. Třinečtí ale následně šli do své druhé přesilové hry, tuto již dokázali využít. Nejlepší extraligová přesilovka předvedla svou sílu, Marko Daňo z mezikruží dorazil za Kašíka vyraženou střelu Marinčina.

V následujících minutách postupně na trestnou lavici usedli hostující Ondřej Kovařčík a domácí Darek Hejcman, hra ve čtyřech ale další gólovou radost nenabídla. V dalším průběhu třetiny byl k vidění spíše souboj o každý puk, než pohledný hokej. Vyložených šancí bylo poskromnu, brankáři tak mnoho práce neměli. Nezměnila to ani další početní výhoda domácího týmu v polovině třicáté sedmé minuty, Kacetl zasahoval jen proti střele Suhrady.

Do poslední periody se tak vstupovalo s vyrovnaným stavem, ten ale vydržel jen devadesát dva vteřin. Tomáš Kundrátek poslal z levé strany kotouč do předbrankového prostoru, kde byl zcela nehlídán Aron Chmielewski. Polský útočník si stáhl puk na bekhend a poslal jej kolem ležícího Kašíka do branky. Oceláři tak otočili duel na svou stranu, ve čtyřicáté páté minutě navíc šli do přesilovky a mohli tak své vedení ještě navýšit. To se Třinci povedlo po devětasedmdesáti vteřinách, kdy se z levého kruhu prosadil Martin Růžička.

Také ve zbývajících minutách závěrečné dvacetiminutovky měli více ze hry hosté z Třince, kteří se častěji dostávali k ohrožení soupeřovy branky. Do dobrých příležitostí se natlačili Martin Růžička, Jan Zahradníček nebo Marian Adámek, Kašík ale čtvrtý kotouč za svá záda nepustil. Čtyři minuty před třetí sirénou se vyhozením puku z vlastního pásma provinil Hrehorčák, domácí nabídnutou přesilovku, výhoda se navíc po dalším faulu Marinčina zdvojnásobila.

Minutu a čtyřicet dva vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem ale domácí nevyužili. Berani sice dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, Oceláři ale soupeře nepouštěli ke střelám a Kacetl musel řešit jen pokus Honejska. Třinečtí nakonec zvítězili 4:1, když pojistku do prázdné branky přidal Martin Bakoš, a vrátili se do čela extraligové tabulky.