MISTR 2023/2024

Dorostenci ovládli domácí turnaj

08.08.2021 · Martina Sikorová
Pohár ze sedmého ročníku domácího turnaje President Cup HC Oceláři Třinec zůstává ve WERK ARENĚ! Tým trenéra Marka Malíka se během tří dnů výborně popasoval se všemi českými i zahraničními soupeři a po prvním úspěšném finále v historii nakonec slavil s pohárem nad hlavou.

Družina okolo kapitána Patrika Masnicy začala úřadovat už v základní části turnaje. V ní si mladí Oceláři nejprve v pátek ráno vyšlápli na švédské Malmö a o pár hodin později i díky čtyřem gólům Adama Cedza srazili pražskou Spartu. Definitivní jistotu startu ve vyřazovací části President Cupu ale třineckým drakům dal až poslední zápas skupiny, ve kterém vysokou výhru proti Popradu znovu režíroval Adam Cedzo. Tentokrát v roli rovnou pětigólového střelce.

S devíti body šli Oceláři do play off jako vítěz skupiny WERK ARENA a v semifinále tak narazili na druhý tým z mini WERK ARENY, trenčínskou Duklu. A také v tomto zápase se ukázalo, že má Třinec ve svém středu několik výborných střelců. Hned čtyřikrát se do sítě slovenského mužstva trefil Miroslav Holinka. Celkově mladí Oceláři v semifinále zvítězili 7:1 a počtvrté si zajistili účast ve finále.

V posledním utkání turnaje narazili Oceláři na svého soka ze základní skupiny, pražskou Spartu. V dramatickém boji o zlato domácí mladíci těžili zejména ze skvělého začátku a rychlého třígólového vedení a nakonec si i přes vypjatý závěr utkání došli pro vytoužený pohár.

Stříbro ze sedmého ročníku President Cup HC Oceláři Třinec tedy putovalo do Prahy a bronzové medaili si s sebou do Lotyšska odvezli hráči HS Riga, kteří v utkání o třetí místo nedali šanci trenčínské Dukle.

Konečné umístění

1. HC Oceláři Třinec
  2. HC Sparta Praha
  3. HS Riga
  4. HK Dukla Trenčín
  5. HC Vítkovice Ridera
  6. HC Energie Karlovy Vary
  7. HK Poprad
  8. Malmö Redhawks

Kompletní přehled výsledků všech zápasů včetně reportáží a fotogalerií najdete na webových stránkách turnaje.