MISTR 2023/2024

Michal Kvasnica: S každým dalším gólem jsem se cítil klidnější

10.08.2015 · Monika Návratová
Mladý Ocelář Michal Kvasnica zaznamenal během PRESIDENT CUPU celkem devět branek, tři asistence a výrazně tak přispěl k zisku stříbrných medailí, které se Ocelářům na turnaji podařilo vybojovat. Jaké jsou jeho dojmy krátce po skončení této akce?

Jak již bylo řečeno, mládežnický turnaj už dosáhl svého konce a od trenérů, diváků i samotných hráčů sklízí velmi pozitivní ohlasy. „Byl to perfektně zorganizovaný turnaj, jakých v Evropě moc není. Výborná konkurence, těžké zápasy. O to cennější je to, čeho jsme dosáhli. Jsem hrdý na to, že turnaj takových kvalit uspořádal náš klub.“

Oceláři nejprve změřili své síly v základní skupině s týmy z různých zemí a s šesti body postoupili do semifinále, kde vyřadili pražskou Spartu, ve finále ale znovu podlehli ruskému CSKA. „Na úvod jsme měli nejtěžšího soupeře a i přes porážku 1:4 to byl z naší strany dobrý zápas. Karlovy Vary jsme přehráli, i když v závěru nás trošku dotahovaly, protože jsme zbytečně polevili. Finské Espoo Blues jsme zvládli a mně se tento zápas opravdu povedl. V semifinále jsme přehráli Spartu 5:2 a ve finále jsme znovu prohráli s ruským CSKA Moskva. Obecně se dá říct, že jsme měli těžší skupinu, jelikož všechny týmy z té naší později ve vyřazovacích bojích porazily týmy z druhé skupiny.“

Třinecký mladík skóroval v každém utkání, což ho souboj od souboje motivovalo k dalším skvělým výkonům. „Na turnaj jsem se hodně těšil, ale měl jsem i celkem obavy, protože obvykle se mi daří ve starších kategoriích, ale v té mé mi to někdy nevycházelo. Jsem v Třinci nový a nechtěl jsem zklamat. Takže je pravda, že s každým dalším gólem jsem se cítil lépe a byl jsem klidnější. Myslím, že to na mém výkonu bylo celkově vidět.“

Několik zápasů už odehrál i za starší dorostence, což pro něj bylo jistou výhodou. „Určitě mi to pomohlo, protože hra a vlastně celý tréninkový proces je v Třinci na velmi vysoké úrovni. Ve starším dorostu všechno probíhá v mnohem větší rychlosti a to je samozřejmě plus. Kdyby to nemělo být vidět, nebylo by to v pořádku.“

Jak již bylo řečeno, ve finále narazili Oceláři na suverénní CSKA, které se jim nepodařilo zastavit a zlato si tak domů odvážejí Rusové. „Myslím, že první třetina byla vyrovnaná a nechybělo moc k tomu, abychom ji vyhráli, šance jsme na to měli. Ve druhé části už to bylo více o bojovnosti a v té poslední se už plně projevila bruslařská i silová převaha Rusů. Ukázalo se, že musíme ještě hodně pracovat, abychom se jim vyrovnali.“

Na závěr se konalo utkání mezi vítězným CSKA Moskva a týmem složeným z nejlepších hráčů celého turnaje. Za All Stars pochopitelně nastoupil i nejproduktivnější hráč Třince. I v tomto utkání jednoznačně zvítězili Rusové. „Byla to exhibice a podle toho to taky vypadalo. Motivace už nebyla velká a únava na nás byla vidět. Rozhodně to bylo zajímavé zpestření.“

Všechny týmy odehrály za tři dny pět náročných utkání a někteří hráči pak navíc nastoupili i do zmiňovaného exhibičního zápasu. „Náročné to bylo, ale bylo to pro všechny týmy stejné. Samozřejmě to musí člověka bavit a těšit, a proto to děláme. Ještě bych chtěl dodat, že náš výsledek nebyl o jednom hráči, ale byla to práce celého týmu, včetně trenérů,“ uzavírá Michal Kvasnica.