MISTR 2023/2024

Oceláři poctivě trénují pod žhavým tureckým sluncem

05.06.2012 · Martin Stebel
Bez práce nejsou koláče. Tento okřídlený slogan platí dvojnásob ve sportu, kde perfektní fyzická připravenost je mnohdy klíčovým faktorem k dosažení úspěchu. Rovněž třinečtí Oceláři si jsou plně vědomí toho, že bez poctivé přípravy nelze mít v náročném extraligovém měření sil pozitivní výsledky. Na začátku června proto nabírají kondici v turecké destinaci s názvem Belek.

Jak v současné době vypadá tréninkový proces jsme se zeptali kondičního kouče Pavla Sajlera, jenž spolu se svým bratrem Miroslavem bude na jihu Evropy s Oceláři do středy pracovat:

Miroslav a Pavel Sajlerové. foto: Marian Ježowicz.

"Soustředění probíhá na osvědčeném místě. Již tradičně nám hotel Papillon Zeugma v tureckém Beleku nabízí ideální podmínky pro trénink. Kondiční přípravu v letošním roce řídí hlavní trenér Turek, proto je trénink zcela odlišný. Naší náplní je vést kruhové tréninky zaměřené na střed těla, případně horní část těla nebo strečink. Dále se věnujeme individuální přípravě hráčů, kteří mají nějaká zdravotní omezení nebo s hráči, kteří mají zájem trénovat navíc ve svém volnu. V praxi to vypadá tak, že s některým hráči např. běháme před snídaní na pláži v písku. S jinými zase odpoledne trénujeme v posilovně, nebo běháme v bazénu (aqua-jogging)."

"Jsou s námi i hokejisté, kteří mají individuální cvičební program. Musím je pochválit, jelikož k tréninku přistupují zodpovědně a jdou mladým hráčům příkladem. Po soustředění v Turecku bude náš úkol v letošní letní přípravě splněn a odjedeme trénovat do Mariánských Lázní, kde připravujeme hokejisty pro zahraniční ligové soutěže a také mladé tenisty."

"Oceláři budou závěrečnou část letní přípravy absolvovat v Třinci. Bude to již plně pod vedením trenérského týmu Turek - Janků - Kameš. Pokud jde o tréninky, které jsme vedli s jednotlivci i týmem, musím vyslovit maximální spokojenost s přístupem hráčů. Je pravděpodobné, že někteří hráči za námi přijedou do Mariánských Lázní na týdenní tréninkový kemp v době červencové dovolené."

Kondiční kemp v Turecku zachytil na svých snímcích kustod Ocelářů Pavel Smelík:

Některé cviky probíhají zábavnější formou.

Brankář Šimon Hrubec dokazuje, že je velice elastickým mužem.

Kolektivní protažení svalstva.

Josef Hrabal a jeho překážkové skákání.

Daniel Rákos.

David Květoň se s pukem rád mazlí i v létě.

Radek Bonk

V Turecku nechybí ani Václav Varaďa.

Jirka Polanský si rozumí se švihadlem.