MISTR 2023/2024

Třinec se loučil s mistrovskou sezónou, Oceláře dojalo fantastické publikum

17.04.2011 · Adam Sušovský
Mistrovský led pomalu tál, z reproduktoru zněla klasická sportovní pecka legendárních Queen, upřené zraky dvoutisícovky diváků včetně všech novopočených mistrů zíraly na obrazovku, kde se ještě jednou promítaly nejkrásnější momenty hokejové historie na Třinecku. Zlatá sezóna 2010/11 je za námi.

Třinečtí v ní táhli za jeden provaz a ve spolupráci s nejlepšími diváky v republice zamířili až na samotný vrchol. V mistrovském hávu proto probělo i tradiční zakončení sezóny. Nejprve však přišla na řadu mládež. I nejmladší Oceláři dostali své pocty a byli odměněni za své skvělé výkony. Kromě seniorského zlata má letos Třinec ve sbírce i bronz s osmou třídou.

Hlavní hřeb večera ale přišel až pak. Živé vystoupení oblíbené kapely Blaf uvedlo nejlepší hokejový tým naší země. Třinečtí Oceláři vedení kapitánem Bonkem přišli ještě jednou oslavit s diváky mistrovský triumf.

"Nemám k tomu co říct, je to nepopsatelný úspěch a jsem rád, že jsme ho vyhráli společně s tak fantastickým publikem," pravil do mikrofónu třeba Václav Varaďa. Na jeho slova navázal i Martin Růžička, který se slova ujal jako poslední. "Přátelé, mám na vás ještě jednu prosbu. Čeká nás dlouhá přestávka bez hokeje, pojďme si ještě jednou společně zafandit," dodal hodně dojatý Růžička, kterému společně s Krajíčkem sezóna zdaleka nekončí. Oba se chystají na blížící se mistrovství světa do Bratislavy.

To už se ale Třinečtí přesouvali na své poslední pozice. U podpisových stolů strávili téměř dvě hodiny a dokud to šlo, rozdávali podpisy všude, kde diváci chtěli. Tím tak ukončili snovou sezónu a po třítýdenním volnu musí zpět do tvrdé práce. Třinec bude poprvé ve své historii obhajovat. "A půjdeme za tím, chceme další titul," zvolal kapitán Radek Bonk!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde a zde!