Šestá domácí výhra v řadě!

23.01.2022 · Michal Samiec, foto: Marian Ježowicz
Nedobře začalo utkání s Mladou Boleslaví pro třinecké Oceláře. V sedmé minutě vedli hosté o dvě branky, pro Třinec to ale nakonec nebyl nepřekonatelný problém. Domácí ještě do první pauzy srovnali a o svém vítězství, šestém v řadě na domácím ledě, rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli tříbrankovým rozdílem. Skóre zápasu ve velkém určily přesilové hry, kterých oba týmy využili celkem šest!
45.kolo, neděle 23.1.2022
Ml. Boleslav
7:3
Třetiny: 2:2, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička), 14. A. Nestrašil (Kundrátek, Miloš Roman), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 28. Kundrátek (Chmielewski), 39. A. Nestrašil (Kundrátek, M. Daňo), 49. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 57. Martin Růžička (M. Daňo, P. Vrána) – 3. D. Šťastný (Ševc), 7. Flynn (P. Kousal), 41. O. Najman (P. Kousal, Pýcha). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Gebauer, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (snížená kapacita). Střely na branku: 33:19. Střely mimo: 4:9. Zblokované střely: 15:18. Hity: 12:4. Vhazování: 47:28. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 7:3.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák – D. Kofroň.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, T. Hanousek, Fillman – Lunter, A. Raška, D. Šťastný – T. Pospíšil, Kotala, Kelemen – Flynn, O. Najman, P. Kousal – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský.

Publikum ve třinecké WERK ARENĚ bylo v první třetině svědkem dramatického průběhu hry s dvěma zcela odlišnými desetiminutovkami. Zápas začal ostrou střelou Daňa, tomu ve třetí minutě nabil zpoza branky na slot Vrána. Křídelník první formace vyprášil betony Jana Růžičky a do následného souboje o puk šel natolik entuziasticky, že podrazil Pýchu. Hosté využili přesilovku po 18 sekundách, když střela švihem Davida Šťastného z pravého puntíku skončila až v Mazancově síti. Hosté získali vítr do plachet a v následujících minutách byli všude dřív. Z dobrého pohybu a sebevědomí pramenila i druhá branka, když se do brankoviště sjíždějící Oscar Flynn šikovně nastavil přihrávce Pavla Kousala. Hosté mohli do desáté minuty vést dokonce o tři branky, ale při dalším vyloučení domácích nedostal puk do Mazancovy klece Pospíšil ani natřikrát.

Oceláři se dostali zpět na dostřel také v početní výhodě. Po Flynnově držení trvalo pouhých 11 sekund, než se Erik Hrňa stal prvním domácím střelcem nedělního hokejového odpoledne. Marcinko se z tísně z rohu dostal křížnou přihrávkou na druhou tyč a třinecký elitní střelec následně dostal puk do Růžičkovy sítě odrazem od Bičevskisovy brusle. Poté Kotala srazil v rohu kluziště Kofroně a Třinečtí využili i druhou přesilovku. Tentokrát se přesnou a razantní střelou do horních pater mladoboleslavské branky prosadil z pravého kruhu Andrej Nestrašil a bylo vyrovnáno. Domácí mohli v první třetině i překlopit průběh utkání, které začalo z jejich pohledu velmi slabě, na svou stranu – na konci třetí přesilovky Třince se z předbrankového prostoru neprosadil Martin Růžička a minutu a půl před koncem tercie dojížděl Kofroň svůj dlouhý kotouč, který mohl skončit v hostující síti s přispěním obránce Pláňka.

Druhá třetina pokračovala v tom, jak byla skončila úvodní dvacetiminutovka. Většinu hrací doby hráli prim domácí hokejisté. V polovině pětadvacáté minuty překlopil skóre utkání na stranu domácího týmu Michal Kovařčík, který byl na konci rychlé kombinace druhého útoku Třince. Jaroměřský z obranné třetiny vysunul na pravém křídle najíždějícího Ondřeje, který následně našel před branku najíždějícího bratra Michala, jemuž stačilo správně nastavit hůl. O dva góly pro slezský tým to bylo poté, co Chmielewski vyjel kolem pravé tyče zpoza branky s pukem a skrz brankoviště našel Tomáše Kundrátka. Ten z bezprostřední blízkosti trefil beton Jana Růžičky, ale napodruhé už se nemýlil. Kolem třicáté minuty vznikly dvě šance na obou stranách – Chmielewski na třinecké útočné straně zakončoval akci tři na jednoho tvrdou střelou, ale pouze do výstroje brankáře Růžičky. Na druhé straně natřikrát nepřekonal Mazance Kousal.

Hosté se mohli dostat zpět do hry po polovině třetiny, když chvíli po sobě šli na trestnou lavici domácí Adámek a Marcinko. Mladoboleslavští ale nevyužili tři čtvrtě minuty přesilovky pět na tři – největší šanci zlikvidoval Mazanec Najmanovi, proti jehož střele bleskově vykopl levý beton. Na konci sedmnácté minuty měli šance na domácí straně Růžička s Daněm. Třinecký útočník s číslem sedmadvacet pak odvolal trest, který se rozhodčí chystali udělit mladoboleslavské straně – třinecký hráč upadl sám. Jeden z hostujících hokejistů, konkrétně Bičevskis, ale stejně o pár sekund později na trestnou lavici zamířil – domácí získali čtvrtou přesilovku. Minutu a sekundu poté, co lotyšský útočník usedl na trestnou lavici, z ní udělal Andrej Nestrašil třetí využitou početní výhodu, když přesně dorazil Kundrátkovu vyraženou střelu.

Třetí třetinu začali dobře hosté. Martin Růžička se hned po 36 sekundách provinil hákováním a po čtvrt minutě jej vrátil na led Ondřej Najman, který z levého kruhu vymetl pavouky z horního růžku třinecké branky. Hostující hokejisté vycítili šanci s utkáním ještě něco udělat, na smazání dvoubrankového manka měli celou třetinu, hra tedy v následujících minutách byla velice rychlá – hlavně hosté se dobrým pohybem snažili dostat do dalších gólových šancí. Po šesti odehraných minutách měli domácí výhodu, kterou smazal faulem Michal Kovařčík. V následující hře čtyř proti čtyřem se do nájezdu proti Janu Růžičkovi dostal jeho třinecký jmenovec Martin, ale při zakončení byl důsledně pokryt. Dvanáct minut před třetí sirénou byl vyloučen Kotala a i třinecké přesilovka netrvala dlouho – Erik Hrňa se ze své kanceláře na vrcholu pravého kruhu opřel tvrdě do přihrávky Milana Doudery a bylo to opět o tři góly.

Do závěrečných minut třetí třetiny tak šli v mnohem větší pohodě domácí, tříbranková ztráta v závěrečné desetiminutovce byla pro hosty těžká práce. Hosté se ale nevzdávali, zhruba deset minut před koncem byl v dobré pozici na vrcholu pravého kruhu Flynn, ale puk dobře netrefil a z padajícího listu pro Mazance nebyla žádná potíž. Na začátku sedmapadesáté minuty dal definitivní podobu výsledku Martin Růžička, který najížděl na Jana Růžičku v tandemu s Daněm. Třinecký Růžička si poodstoupil si do dobré pozice na ose kluziště, kam mu Daňo poslal přihrávku a neměl problém poslat sedmý puk do hostující branky. Konečný výsledek – Oceláři 7, Bruslaři 3!

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Za výsledek jsem samozřejmě rád. V první třetině jsme byli jak na kolotoči, nebylo to ono a se štěstím jsme po deseti minutách prohrávali jen 0:2. Kdyby Boleslavští dali v jejich přesilovce gól na 3:0, už by to asi bylo těžké. Pak nám sami pomohli fauly, vstřelili jsme góly a začali jsme si trošku více věřit. Od druhé třetiny jsme hráli poctivěji a přidali další góly. Jsem za to rád, jsou to důležité tři body a vážím si je."

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): "Nezačali jsme špatně, ale zápas se nám jinak hrubě nepovedl. V oslabení jsme inkasovali čtyři góly, z rychlých protiútoků další dva. To je celkem šest gólů ze sedmi, to je strašně moc. Velice špatně jsme bránili a ztráceli puky ve špatném území. Třinec vyhrál jednoznačně a zaslouženě."