Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Výborný vstup do finále, Oceláři mají první bod

16.04.2024 · Jakub Vaněček, FOTO: HC Dynamo Pardubice
Po necelých třech dnech od konce epické bitvy se Spartou vstoupili Oceláři do finále proti Dynamu. A hráči s drakem na prsou do něj nemohli vstoupit lépe. Třinečtí zvítězili v Pardubicích 2:1 a zapsali první bod v boji o Masarykův pohár.
F1, úterý 16.4.2024
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
1:2
enteria arena
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 37. Sedlák – 9. Hrehorčák (Dravecký), 29. Kurovský (Vrána). Rozhodčí: Jeřábek, L. Květoň - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 32:17. Hity: 18:14. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Stav série: 0:1. 
HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek, Polášek – Voženílek, Helewka, Nestrašil (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák.

Komentář k zápasu

Oceláři se po velkolepém semifinálovém obratu se Spartou probojovali do finále. Jejich oponentem jsou Pardubice – celek, který si vybojoval postup do finále nejrychlejším možným způsobem. Hráči Dynama vyřadili Litvínov v semifinále poměrem 4:0.

Oby týmy začaly utkání se svými čtvrtými útočnými formacemi, což nebývá úplně zvykem. Pardubice neochutnaly zápasový rytmus jedenáct dní, hráči s drakem na prsou toho úvodních minutách dokázali využít. Oceláři si prakticky hned při prvním pobytu v útočném pásmu vybojovali první přesilovou hru, Košťálek zasáhl na zadním mantinelu Kurovského vysokou holí. Nejnebezpečnější bylo nahození Marinčina, které dokázal nebezpečně tečovat Daňo, kotouč ale minul hostující svatyni, Will proto nemusel zasahovat.

Zohorna vytvořil další hrubku při rozehrávce, Čacho rychle získal puk za brankou Willa, podpořil jej i Dravecký a do předbrankového prostoru najel Patrik Hrehorčák, který dokázal procedit puk mezi betony Willa a poslal Oceláře do vedení. Dynamo se snažilo odpovědět, ovšem hrozilo především střelami z dálky, které dokázal Kacetl likvidovat. Dvořákovo nahození poté trefilo hůl Vondráčka a tato teč pořádně prověřila levý beton Kacetla.


FOTO: HC Dynamo Pardubice

Dynamo se po této akci nadechlo, hned záhy střílel ze slotu Kaut, jeho pokus nezamířil mezi tři tyče. Pardubice pokračovaly v tlaku, povzbuzeny svými fanoušky. Na konci první periody byl za podražení vyloučen Marinčin a Dynamo si vyzkoušelo první početní výhodu ve finálovém měření. Oceláři hráli oslabení obětavě, dokázali blokovat střely. Největší příležitost měl Pánik, jenž zpoza branky trefil tyč.

Hned zkraje druhého dějství měl zajímavou možnost Pánik, jenž dostal ideální pas do jízdy, ovšem svou střelou zlomil hůl. Obrovskou šanci měl po Košťálkově nahození Zohorna, ten se obtočil a stačilo mu vystřelit do poloodkryté branky, jenže svou nohu skvěle natáhl Kundrátek a právě od jeho brusle puk zamířil do ochranné sítě. Mírně aktivnější poté byli domácí, vytvořili si tlak v útočném pásmu, dokázali měnit pozice, ale vážná šance nepřicházela. Naopak udeřili Oceláři. Kundrátek nahodil od modré, před bránou číhal kapitán Ocelářů Vrána, který tečoval nahození svého spoluhráče a odražený puk ve slotu si našel Daniel Kurovský, jenž tvrdou ranou do horní části branky podruhé rozvlnil síť za Willem.

Další šanci měli opět hosté, Roman v rychlém výpadu vybídl sjíždějícího Kundrátka, Will jeho pokus zneškodnil. Hned pár chvil poté se v přečíslení dva na jednoho ocitl Nestrašil s Voženílkem, první jmenovaný bekhendem hledal urostlého divocha, nicméně dobře celou situaci přečetl Poulíček, který celý brejk třineckým překazil. Hudáček pak fauloval a nabídl Dynamu druhou přesilovku, kterou Pardubice dokázaly zužitkovat. Nahození od modré Kacetl vyrazil jen před sebe, na brankovišti operoval Lukáš Sedlák, jenž i s pomocí Kacetlovy hole dokázal snížit na jednobrankový rozdíl.


FOTO: HC Dynamo Pardubice

Dynamo zahájilo třetí dějství ve velkém tempu, Hrehorčák dojížděl obránce Pardubic a podrazil jej, domácí tedy měly k dispozici třetí přesilovou hru. Kombinaci Východočechů zakončoval Radil, ten ale při dorážce nedokázal uklidit puk do horní části branky, jelikož se famózně přemístil Kacetl. Ve velké rychlosti najel do útočného pásma po levém křídle Kaut, jehož razantní střela švihem skončila těsně nad vzdálenější spojnicí Kacetlovy branky. Hra se pak dost kouskovala, ani jeden z týmů se nedokázal po souvislejší časový úsek udržet v útočném pásmu. Dynamo se snažilo dobývat zeď, kterou postavili Oceláři ve středním pásmu, ale marně. Po buly ve středním pásmu zasáhl Zohorna třineckého Čacha, který měl ve své tváři i krev, tudíž následovala čtyřminutová početní výhoda pro svěřence Motáka s Országem.

Oceláři nikam nespěchali, kontrolovali kotouč a zbývající čas. Poté u hostující střídačky držel protihráče Voženílek a síly na ledě se na necelou minutu vyrovnaly. Kaut po rychlé kombinaci zakončoval z první, Kacetl se stihl přesunout na přední tyč. Obrana Dynama úplně zapomněla na navrátivšího se Voženílka z trestné lavice, třinecký útočník ujel sám na Willa, byl ale osekáván a tak zase byli domácí potrestáni. Hráči s drakem na hrudi už zápas dohráli bez komplikací, navíc byl ještě vyloučen Pánik za vysokou hůl, takže na závěrečný tlak Pardubic ani nedošlo. Třinec tedy v prvním finále vítězí a bere první bod!

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (Oceláři): "Musím přiznat, že mě velmi potěšilo, jak jsme utkání odbojovali. Nebyla na nás znát únava. Podali jsme kvalitní koncentrovaný výkon po celou dobu zápasu ve všech formacích, ve všech jednotlivcích. To nakonec vedlo ke kýženému prvnímu bodu v sérii."

Marek Zadina (Pardubice): "Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Chyběl nám pohyb, inkasovali jsme gól. Pak jsme se postupem času zlepšovali. Nějaké šance jsme si vypracovali, které jsme ale neproměnili. Brzdila nás vyloučení, která se prostě nemůžou stávat. Když jsme ve třetí třetině potřebovali jít do tlaku, tak jsme se nechali dvakrát vyloučit. Pak už jsme nedostali šanci se o to porvat. Zítra je ale nový zápas, nový den. Připravíme se."