MISTR 2023/2024

Druhý zápas pro soupeře, série je vyrovnaná

17.04.2024 · Michal Samiec, foto: Marian Ježowicz
Další emocemi nabitý zápas odehráli v Pardubicích třinečtí hokejisté. Ve druhém zápase série byli šťastnější domácí hokejisté, kteří zápas zlomili třemi góly v závěrečné pětiminutovce. Ocelářům nepomohlo ani vzepětí ve třetí třetině, když bleskově smazali dvoubrankové manko. Finálový kolotoč se tak stěhuje do Třince za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.
F2, středa 17.4.2024
6:3
enteria arena
Třetiny: 0:0, 2:1, 4:2  Branky a nahrávky: 24. Pánik (Sedlák), 39. Radil (Košťálek, M. Kaut), 47. A. Musil (Čerešňák, Paulovič), 55. Vondráček (Mandát), 56. Vondráček (Mandát), 58. M. Kaut (R. Kousal, Čerešňák) – 34. Cienciala (L. Hudáček, Kundrátek), 49. Helewka (A. Nestaršil, Voženílek), 50. L. Hudáček (Kundrátek, Cienciala). Rozhodčí: Stano, Šír – D. Hynek, Lederer. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 38:25. Střely mimo: 18:13. Zblokované střely: 25:12. Hity: 22:11. Vhazování: 46:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3. Stav série: 1:1.
HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, Šenkeřík, Polášek – A. Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, M. Daňo – Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký.

Do druhého finálového boje na ledě Pardubic vstoupili Oceláři v totožné sestavě jako v utkání číslo jedna – tedy bez dvou klíčových hráčů. Celé play off chybí Jeřábek a do finále zatím nenaskočil ani Růžička. A hned v průběhu první třetiny ztratili dalšího zásadního muže Motákovy sestavy… Utkání začalo zhurta, od úvodního buly oba týmy po sobě při každé příležitosti šly, bylo patrné, že jde o hodně a zápas od začátku byl válkou nervů. Už v první minutě se snažil vyvést z komfortní zóny Kacetla Zohorna. V páté minutě byl vyloučen první hráč – Voženílkův faul uvedl přesilovku Dynama, z níž ale domácí nevytěžili vůbec nic.

V první třetině měli domácí poměrně značnou střeleckou převahu, avšak výrazných šancí se rodilo minimum – zmiňme šance Sedláka či Vondráčka v závěrečných minutách první třetiny. Góly první třetina nepřinesla, zato bylo k vidění několik vyloučení. Kromě třineckého faulu na začátku utkání bylo vyloučených dalších šest hráčů, ale jednalo se o tři dvojičky, takže žádnou další hokejovou standardku, tedy přesilovku, jsme neviděli. Minutu před koncem úvodní hrací doby pak ještě přišel tvrdý atak Sedláka na Marinčina, po kterém třinecký obránce dohrál, avšak zde žádný trest rozhodčí neudělili.

Druhá třetina nabídla pokračování stupňovaných emocí. Ve čtvrté minutě rozradostnil domácí fanoušky Richard Pánik, který z předbrankového prostoru dorazil za Kacetla Sedlákovu střelu. V polovině páté minuty dostali první přesilovou hru hosté, když byl vyloučen Zohorna. Oceláři přesilovku nevyužili, naopak si ji zkrátili, když v obranném pásmu fauloval Sedláka Helewka. Hostům se dařilo efektivně neutralizovat šance domácích, kteří byli sice stále střelecky aktivnější, nicméně do vyložených šancí se nedostávali.

Ve třinácté minutě byl vyloučen Čerešňák a ve druhé přesilové hře byli Oceláři už úspěšnější. Přesilovku řídil Hudáček, který po necelé minutě našel křížnou přihrávkou Davida Ciencialu. Tomu sice střela nesedla ideálně, ale po odrazech skončila ve Willově síti. Třinečtí nemuseli ve druhé třetině zůstat u jediné branky, protože po rychlé akci dostal zprava puk před branku od Adámka Hudáček a vyraženou střelu ještě ze vzduchu zkoušel dostat za čáru Daňo. Slezané ale neuspěli, na rozdíl od nich se na druhé straně v závěru třetiny po Adámkově vyloučení radovali domácí po brance Lukáše Radila. Po prostřední hrací době tak platilo nejtěsnější vedení Dynama.

Po prvních minutách závěrečné hrací doby mohli být Oceláři v mírné depresi. Na začátku třetí třetiny totiž zajímavé šance měli po chybě v rozehrávce domácích nejprve Dravecký, jehož střelu odrazil Will betonem. Následně poté, co byl odzbrojen Hudáček, který se tlačil před pardubickou branku, pálil nepřesně Kurovský. V největší šanci pak přestřelil Adámek, který dostal puk zpoza branky od Voženílka a měl čas si srovnat puk a zamířit. Domácí pak hned po vhazování v útočném pásmu navýšili skóre na dvoubrankové vedení – gól byl připsán tečujícímu Adamu Musilovi. Oceláři se ale poměrně rychle dostali na dostřel, když střelou ze slotu do horních pater Willovy branky snížil rozdíl na jediný gól Adam Helewka.

Následně se zapsal do zápasového protokolu zbytečným faulem holí po odpískání Pánik a hosté po dalších pár sekundách dokonce vyrovnali, když se v přesilovce prosadil Libor Hudáček. Zápas tak deset minut před koncem normální hrací doby byl vyrovnán, domácí byli nuceni znova se tlačit mnohem víc do útočného pásma a třineckého brankoviště. To přineslo ovoce zhruba pět minut před koncem třetí třetiny – Tomáš Vondráček vrátil Dynamu tenké vedení. Tentýž muž o necelé dvě minuty později přidal pátý gól a protože Oceláři chtěli zvrátit osud pomocí neúspěšné trenérské výzvy, museli čelit přesilovce domácích. Následně ještě po minutě přisedl na třineckou trestnou lavici Nestrašil a Dynamo mělo tři minuty před koncem všechny trumfy v rukou, které ještě před vypršením prvního trestu využilo – šestý zásah přidal Martin Kaut. Po prvních dvou zápasech je tak série vyrovnána.

Zdeněk Moták (Oceláři): “Musím vyslovit hlubokou poklonu svým hráčům, podali výborný - vynikající výkon. Věděli jsme, co se bude dít a dokázali na to najít odpověď. Pracovali jsme a ve třetí třetině jsme se do zápasu vrátili. Malou chybou jsme o zápas přišli, ale nic se neděje.“

Marek Zadina (Dynamo): “Hráči podali výborný výkon. Poučili jsme se z prvního zápasu, soupeře jsme přehrávali. Před branku je těžké se dostat, ale víme, co nás čeká, jsem na to připraveni. Jsme rádi, že jsme zápas vyhráli a ani za stavu 3:3 se nepoložili. Ukázali jsme naši sílu.“