MISTR 2023/2024

Junior Kozlík debutoval v první lize: Byl jsem rád za každé střídání

18.09.2023 · Martina Sikorová, foto: Samuel Rychecký
Na startu juniorské extraligy patřil k nejproduktivnějším hráčům třineckého týmu, v minulém týdnu už Matěj Kozlík sbíral premiérového zkušenosti s prvoligovým hokejem v dresu partnerského Frýdku-Místku.

Po loňské těžké sezoně, kdy vinou nemoci vynechal podstatnou část základní části, prožívá Matěj Kozlík úspěšný start do té nové. S juniorkou na úvod extraligy vybojoval patnáct bodů z osmnácti a v uplynulém týdnu se dočkal povolání do partnerského Frýdku-Místku. "Spokojenost panuje, ale vždy to může být ještě lepší. Určitě bych chtěl hlavně zůstat zdravý, to je nejdůležitější. Od toho se pak můžou odvíjet další cíle."

První start v druhé nejvyšší soutěži si devatenáctiletý útočník připsal v otevíracím zápase Frýdku-Místku proti sokolovskému Baníku. Rysi se sice v utkání dvakrát ujali vedení, nakonec ale na domácím ledě brali jen bod za prohru 3:4 v prodloužení. "Že budu hrát, jsem se dozvěděl po generálce s Přerovem. Myslím si, že jsme hráli celkem dobře, bohužel jsme udělali pár hloupých chyb, které soupeř potrestal."

Jeden z lídrů juniorského útoku pak v sestavě Frýdku-Místku nechyběl ani v sobotním zápase na ledě Jihlavy, kde znovu naskočil ve čtvrté formaci po boku bývalého třineckého juniora Nica Geidla a zkušeného Jana Hudečka. Na ledě v obou duelech strávil něco málo přes dvacet minut. "Ani jsem neměl nějaká očekvávání, kolik minut bych asi mohl hrát. Byl jsem rád za každé střídání a chtěl jsem odvést co nejlepší práci pro tým."

Třinecký mladík mohl při své premiéře v Chance lize těžit i z letní přípravy, kdy kromě juniorky stihl také čtyři přátelské zápasy v barvách partnerského klubu. "Určitě ano, ale oproti přípravě to bylo ještě trochu něco jiného. Oproti juniorce je to jiný hokej. Taktický, silový a hlavně hráči jsou dost zkušení, takže dokáží potrestat každou chybu."