1 : 3

(1:1, 0:2, 0:0)

HC Vítkovice Ridera

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 1. Jonáš - 6. Hudeček (Blahuta), 31. Rimmel (Bail), 40. Černín (Plášek). Vyloučení: 3:8, navíc Hawlík (VIT) 5+DKU. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Chvostek D. - Pisarik, Kurzok, Cienciala D., Kofroň, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Kovařčík, Samek, Štencel, Běhal, Franek, Repe, Vrabel, Matěj, Jaroš

Ďuriš - Hawlík, Zuzanák, Tomi, Klečka, Plášek, Kovář, Hudeček, Blahuta, Charvát, Kubis, Celner, Illéš, Holý, Černín, Rimmel, Zdráhal, Ballner, Cabák, Bail

Úvodní minuty dnešního střetnutí byly pod taktovkou domácích. Ti se hned z první střely dokázali prosadit. Jmenovitě to byl Michal Jonáš, který již po odehraných patnácti vteřinách otevřel skóre zápasu. Vedení domácím ale nevydrželo dlouho. Hrála se šestá minuta, když se puk dostal k Janu Hudečkovi, který střelou schovanou za obráncem nedal Chvostkovi sebemenší šanci. Po vyrovnávající brance tempo hry určovali hosté. Domácí často chybovali, jenže Vítkovičtí nebyli schopni jejich hrubky potrestat. Příkladem může být situace z deváté minuty, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali Holý s Tomim. Druhý jmenovaný celou akci zakončil jen střelou do přesunujícího se Chvostka.

Druhá polovina první třetiny přinesla dvě početní výhody na straně domácích. Ti s nimi ale nenaložili bůhvíjak, stav po dvaceti minutách tak byl nerozhodný. Druhá třetina byla většinou pod taktovkou hostů, kteří nepolevovali v aktivitě z první periody. Paradoxně do vedení mohli jít domácí, to by ale musel Ohera trefit síť, a ne brankovou konstrukci. Udeřili tak hosté. Při hře čtyř proti čtyřem se nejlépe orientoval Mikuláš Rimmel, který dorazil svou střelu.

Po vedoucí brance Vítkovic se obraz hry nijak nezměnil. Hosté stále tlačili na pilu, a nebýt brankáře Chvostka, mohlo se jednat o debakl. Závěr druhé dvacetiminutovky - dvojnásobná početní výhoda na straně domácích. Oceláři ale nedokázali využít ani tuto příležitost, naopak sami při ní inkasovali. Hosté byli ve čtyřech, když se do samostatného úniku dostal Dominik Plášek. Ten však trefil jen tyč. Jenže domácí obrana trestuhodně zapomněla na z druhé vlny najíždějícího Vojtěcha Černína, který, ačkoli tísněn dvěma obránci, dokázal doklepnout volně poskakující puk do branky Ocelářů.

V závěrečné části se ještě domácí snažili o korekci stavu, jenže hostující obrana jim v tom nedovolovala. A když už se domácím podařilo překonat obranný val Vítkovic, stál jim v cestě za vstřelením branky gólman Ďuriš. Jelikož domácí nebyli schopni využít ani pětiminutové vyloučení Hawlíka, a ani druhou dvojnásobnou početní výhodu, stěhují se tři body do Ostravy.