2 : 5

(2:2, 0:2, 0:1)

PSG Berani Zlín

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 3. Najsar (Klocek), 12. Hrehorčák (Papaj) - 4. Chytil (Václavek), 12. Blažek (Hefka, Jenáček), 31. Dobiáš (Zmeškal), 38. Zmeškal (Václavek), 57. Zmeškal (Jenáček, Klauda). Rozhodčí: Lotko - Puczok, Tomis. Vyloučení: 0:7, navíc Kowalczyk (ZLN) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Ochman – Adámek, Klocek, Radzienciak, Marguš, Krzak, Michálek, Rufer – Najsar, Molin, Raška, Korčák, Kalus, Hrehorčák, Plandor, Roman, Tománek, Papaj, Hladonik

Šimonů – Gába, Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Omelka, Jenáček, Marek – Kočica, Hefka, Sedláček, Janošek, Dobiáš, Pröschl, Zmeškal, Nesrsta, Dvořáček, Chytil, Václavek

Zápas mezi prvním a druhým týmem tabulky začali lépe Oceláři, kteří se ve třetí minutě dostali brankou Reného Najsara do vedení. Z toho se ale příliš dlouho neradovali, protože po střele Filipa Chytila z mezikruží bylo srovnáno. Vrátit vedení zpět na stranu Třince mohl Roman, který se protáhl až před zlínskou branku, zakončení už ale mladému útočníkovi příliš nevyšlo.

Z gólu se tak Oceláři radovali až později, když hostujícího brankáře překonal střelou nad rameno Patrik Hrehorčák. Ale i v tomto případě měl náskok třineckých mladíků jepičí život. O devětadvacet sekund bylo znovu vyrovnáno, když se v přečíslení přesně trefil Filip Blažek. Brzy na to mohli Berani přidat třetí branku, Václavek ale místo do odkryté klece poslal kotouč pouze do boční tyčky. Na opačné straně pak neuspěl Hrehorčák, po jehož akci kotouč prolétl brankovištěm.

Druhou třetinu odstartovala velká příležitost Václavka, samostatný nájezd zlínského útočníka ale dokázal Ochman zlikvidovat. A neuspěl ani Hrehorčák, který přestřelil odkrytou část klece. Oceláři pak sice hráli přesilovou hru, hned po jejím skončení ale mohli inkasovat, když se z trestné lavice dostal do úniku Kowalczyk, třinecký brankář ale dokázal jeho pokus vyrazit.

A gólem neskončila ani střela Molina v početní výhodě, protože kotouč zamířil pouze do tyče. Z branky se tak radovali Berani, když přesně pod horní tyč zamířil Vojtěch Dobiáš. Vyrovnat mohl Raška, jeho povedenou individuální akci však zastavil za cenu faulu Kowalczyk. Tři minuty před koncem prostřední periody se pak hosté dostali do dvoubrankového vedení, o které se postaral Lukáš Zmeškal.

Ve třetí dvacetiminutovce jako první zahrozil Roman, který se protáhl až před zlínského brankáře, poté však nedokázal zvednout kotouč nad jeho betony. O chvíli později měli Oceláři k dispozici krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ani tu ale nedokázali využít, byť v ní měli několik dobrých šancí. Definitivní pojistku na vítězství hostů pak přidal pár minut před koncem Lukáš Zmeškal.