5 : 4p

(1:0, 3:2, 0:2 - 1:0)

TIPSPORT arena Liberec

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 13. Hylena (Sviták, Šír), 22. Husa (Šír, Hylena), 24. Zachar (Bělohorský), 26. Nezbeda (Bělohorský), 64. Hylena (Kačírek) - 28. Hrehorčák (Poruba, Adámek), 38. Hrehorčák (Adámek, Poruba), 42. Radzienciak (Sztwiertnia), 51. Poruba (Hrehorčák, Miloš Roman). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: :10, navíc za faul Mečíře (LIB) nařízeno TS (neproměněné), Adámek (TRI) a Poruba (TRI) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

Žajdlík - Klinger, Šuráň, Husa, Kunst, Mečíř, Starosta - Šír, Sviták, Rubeš, Wiencek, Černý, Nezbeda, Jursa, Zachar, Kačírek, Chlum, Hylena, Bělohorský

Hlaváč - Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Michal Roman, Janiczek - Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Hrehorčák, Poruba, Plitko, Sztwiertnia, Miloš Roman

První minuty se pod Ještědem odehráli v hodně vlažném tempu. O první vzrušení se postaral domácí kapitán Mečíř, před kterým po Chlumově přihrávce zívala prázdná brána. Ve vyložené šanci ale liberecký zadák selhal a přestřelil.

Skóre se měnilo až ve třinácté minutě, kdy se kolem třineckých beků prosmýkl Sviták, který poslal kotouč do houštiny těl před bránou. V té se nejlépe zorientoval Miroslav Hylena a svým důrazným působením na hranici brankoviště zařídil Liberci náskok.

Druhá část už byla o něčem jiném. Na jejím začátku si Jakub Husa vyměnil kotouč se Šírem a právě po jejich souhře vedl Liberec 2:0. To ale nebylo vše. Za další dvě minuty se k puku dostal Marek Zachar, který nejprve prosvištěl skrz třineckou defenzivu a pak vymetl šibenici Hlaváčovy klece.

Tygři měli jasně navrch a dočkali se i další trefy. Tu obstaral pro změnu Tomáš Nezbeda. Ten byl zcela osamocen před gólmanem Ocelářů a perfektně zužitkoval Bělohorského přihrávku zpoza brány. Na Nezbedův gól už ale zareagovali hosté, když překonal Žajdlíka Patrik Hrehorčák. A krátce před pauzou už to bylo jen o dvě branky, Adámkovu přihrávku zužitkoval opět Patrik Hrehorčák .

Jestli si Třinec prožil krizi na začátku druhé třetiny, domácí tápali v úvodu té třetí. Po akci Sztwiertni doslova dostrkal puk mezi tři tyče Grzegorz Radzienciak. Ještě hůře mohlo být Tygrům hned za dalších osm vteřin, kdy bylo nařízeno trestné střílení, které však hostující Hrehorčák zahodil.

Na vyrovnání ale přece jen došlo. V polovině třetího dějství nahodil puk na bránu Jan Poruba, Žajdlík měl zakrytý výhled a byl docela překvapený, když musel lovit kotouč ze své sítě.

Zápas, který měl Liberec pevně v držení, tak vrcholil v prodloužení. V něm došlo i na hru ve třech a právě tato herní situace rozhodla. Kačírkův bekhendový pokus dorazil za záda třineckého gólmana Miroslav Hylena. Bod navíc si tak připsali Severočeši, Oceláře nakonec porazili 5:4.