1 : 3

(1:0, 0:2, 0:1)

Salzburg

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 11. Kofler (Stiegler, Rafalski) – 23. Šutý (Jobánek, Ullrych), 27. Pětník (Ramik) 59. Ramik (Chovaniak). Rozhodčí: Huber, Schauer – Panholzer, Seewald. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

EC Red Bull Salzburg: Wolf – Rafalski, Sinn, Schober, Weber, Krotsch, Kerber, Winkelmann, Venier – Sumpf, Szieber, Stiegler, Bürgelt, Bader, Mackner, Kofler, Ziesche

HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, Marcinko – Šutý, Wardas, Pětník, Tomiczek, Ullrych, Šotkovský, Matěj, Ramik, Hlávka, Kozlík, Jobánek

V první třetině začaly aktivně oba týmy. Oba brankáři se vytáhli se skvělými zákroky. Nakonec se jako první radoval domácí tým, kterému aktivita v útočném pásmu přinesla ovoce. Austin Kofler překonal třineckého Švančaru a otevřel skóre zápasu. Celá první část byla hlavně v režii Rakušanů, kteří skvěle bránili a napadali zároveň.

Třinečtí junioři se ve druhé třetině probudili a začali předvádět úplně jiný hokej. Ve třiadvacáté minutě vyrovnával Patrik Šutý. Rakouský tým se poté dostal do velkého nátlaku, z kterého Oceláři vytěžili maximum. Wolf si nedal pozor na Richarda Pětníka, který poslal Třinec do vedení. Ve zbytku třetiny se svěřenci trenéra Muchy mohli spolehnout především na vynikajícího Švančaru, jenž pokryl všechny střelecké pokusy Salzburgu.

Poslední část zápasu byla pro rakouský celek těžká, nedokázali se na plno usadit v útočném pásmu a proti Ocelářům nemohli nic dělat. Hosté kombinovali a prověřovali Wolfa ze všech směrů. I domácí si v závěru vytvořili pár šancí. Velkou příležitost měl Ziesche, ale Švančara byl připraven a zmařil jeho akci. V závěru se Rakušané rozhodli pro hru v šesti bez brankáře. Ta nedopadla podle představ a Michal Ramik vyslal puk do prázdné brány. Oceláři tak berou tři body do tabulky a mají první výhru měsíce října.