(0:0, 1:2, 0:3)

Mini WERK ARENA

HC Sparta Praha

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 36. Ramik (Matěj) – 28. Fábry (Vitouch, Šindelek), 29. Theimer, 50. Tomek (Kubánek, Krupička), 60. Vitouch (Theimer, Zembol), 60. Tomek (Kubánek, Krupička). Rozhodčí: Kohoutek, Rapák – Hranoš, Veselý. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

HC Oceláři Třinec: Švančara – Chovaniak, Kareš, Hrůzek, Ročák, Andrle, Marcinko – Šutý, Geidl, Matěj, Ramik, Kozlík, Wardas, Moškoř, Haas, Ullrych, Pětník, Jobánek

HC Sparta Praha: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč, Port – Kubánek, Mácha, Senčák, Krupička, Fábry, Bareš, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol

První třetina byla přehlídkou vyrovnané hry zejména ve své první polovině. S nástupem druhé desetiminutovky začali Sparťané hýřit aktivitou a brankář Švančara měl daleko více práce než jeho protějšek. Sparta těžila především z dobrého napadání, které vedlo k znepříjemnění třinecké rozehrávky a následně taky chybám. Ty největší ale nepotrestali ani Zembol, ani Theimer, oba sice stříleli nebezpečně z předbrankového prostoru, třineckého brankáře ale nechali vyniknout.

Úvod druhé třetiny patřil Třinci, hráči s drakem na prsou hráli na puku, avšak chybělo přesné zakončení, a tak se stav měnil až v osmadvacáté minutě. V čase 27:58 totiž propasíroval kotouč z dorážky Andrej Fábry. O pár vteřin posléze přišel zkrat dosud výborně chytajícího Švančary, kterému se nepovedla rozehrávka a Oto Theimer této skutečnosti využil. Po této brance Oceláři převzali otěže zápasu do svých rukou a vynutili si svou aktivní hrou sérii faulů na soupeřově straně. Po faulech Tomka a Vitoucha obdrželi dvojnásobnou početní převahu, kterou bleskurychle využil Michal Ramik, když po výměně puku s Matějem zakončil přesně pod horní tyč. Pak navíc fauloval Senčák a hosté šli znovu do tří. Tentokrát však hráči s drakem na hrudi přesilovou hru pěti proti třem nevyužili. V závěru prostředního dějství pak ještě v klasické přesilové hře orazítkoval Hrůzek střelou z levého kruhu vzdálenější tyč Hrabalovy klece.

Po dobrém vstupu do třetí periody přišla pro Oceláře další rána v podobně třetí branky Sparty. V čase 49:19 se dorážkou prosadil Tomáš Tomek, který dojížděl z druhé vlny Kubánkovu akci, jež skončila střelou z pravého kruhu. Oceláři, i přes následnou přesilovou hru a v závěru třetiny taky hrou v šesti hráčích v poli, dvoubrankové manko nesnížili. V poslední minutě navíc padaly góly pouze do jejich branky. Nejdřív v čase 59:09 poslal kotouč do prázdné branky Michal Vitouch po zisku kotouče na útočné modré, následně ještě sedm vteřin před závěrečnou sirénou pečetil výhru Pražanů Tomáš Tomek, jenž po kombinaci s Kubánkem a Krupičkou prostřelil Švančaru.