ČTVRTEK 16. 9. 2021

WERK ARENA

HC Kometa Brno

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 8. Pohludka (Kubiesa) – 7. Bělohlav (Kos), 26. Rakus (Kos, Eich), 27. Nekvapil (Šantora, Svoboda), 32. Bělohlav (Kos, Rakus), 51. Kos (Rakus, Svoboda). Rozhodčí: Micka – Hladík, Veselý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 28:33.

Heczko – Solowski, Buják, Ročák (A), Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa (A), Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica (C), Mikula.

HC Kometa Brno

Kavan – Svoboda, Zubíček, Máša (A), Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Zduba, Röss, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora.

Úvod zápasu nabídl divákům ve svatostánku třineckého hokeje oťukávanou mezi aktéry tohoto klání a na první trefu se čekalo až do druhé poloviny sedmé minuty. Matěj Bělohlav v prostoru mezi kruhy zachytil pas Ondřeje Kosa a otevřel gólový účet tohoto mače. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a o devětapadesát sekund, kdy se těsně z předbrankového prostoru povedlo Šimonu Pohludkovi doklepnout kotouč za záda Kavana. Ve zbytku úvodní části se již stav neměnil, brněnská Kometa však stihla upozornit na blížící se kanonádu, kdy v závěru úvodní dvacetiminutovky jasně dominovali tomuto zápasu.

Do vedení 2:1 odskočili hosté na začátku šestadvacáté minuty, kdy se Robinu Rakusovi po kombinaci se spoluhráči povedlo zužitkovat přesilovku pět na tři. A trestání nedisciplinovanosti pokračovalo i po vhazování, stále trvající trest Michala Pospíšila totiž po další kombinaci Brna využil Michal Nekvapil. O necelé tři minuty to mohlo být už 4:1 ve prospěch hostů, Jakub Zduba ale ve svém úniku nezamířil přesně a branku Třince minul asi o metr. Čtvrtá trefa Komety tak přišla až ve druhé polovině dvaatřicáté minuty, kdy se Matěj Bělohlav mezi kruhy dostal ke Kosově pasu a úspěšně prostřelil Heczka. Ze strany hostů to už pro změny stavu bylo vše, Brno se i v závěru prostředního dějství jevilo jako aktivnější celek.

Na straně hostů v tomto zápase zářil Ondřej Kos, právě toto jméno se po trojici asistencí nakonec zapsalo i na listinu úspěšných střelců, když se v jednapadesáté minutě proháčkoval napříč brankovištěm a ležícímu ochránci třinecké svatyně nedal šanci. Závěrečná část tohoto zápasu se jevila jako velmi utahaná a hráči nám nenabídli příliš pohledný hokej, skóre 1:5 z pohledu Ocelářů tak svítilo na světelné kostce WERK ARENY i po poslední siréně.

Jméno G A +/- TM
Šimon Pohludka 1 0 -2 2