4 : 2

(0:0, 3:2, 1:0)

Home Credit Arena

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 28. Koštoval (Janata, Fiala), 33. Vološín (Bačkovský, Brouček), 40. Průšek (Jenčovský, Špilka), 60. Plos (Jenčovský, Kříž) - 37. Volas (Šilar), 38. Hlávka (Gerych). Rozhodčí: Wagner, Bernat - Bohuněk, Juránek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Bílí Tygři Liberec: D. Král – Meisel, Hladík, Culek, Ehrenberger, Průšek, Koštoval, Jakubec – Przybyla, Vološín, Brouček, Pérez, Janata, Kříž, Špilka, Hois, Bačkovský, Plos, Fiala, Jenčovský

HC Oceláři Třinec: J. Král – Kareš, Kremnický, Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek, Volas – Ullrych, Pánek, Šilar, Šutý, Bartoš, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Hlávka, Moškoř, Jobánek

Třinečtí junioři nezačali první utkání z venkovní série vůbec špatně. V úvodní třetině byli mladí Oceláři mnohem aktivnější, z patnácti střel ale neproměnili ani jedinou a příliš si navíc nepomohli ani přesilovými hrami.

Na startu druhé dvacetiminutovky nabídli svěřenci trenéra Reného Muchy Liberci dvojnásobnou přesilovou hru, o tu se ale domácí po vlastním faulu sami připravili. V čase 27:09 už se skóre na světelné tabuli měnilo, když se po přihrávce Janaty prosadil liberecký Michal Koštoval. A o pět minut později prohrával Třinec po brance Tadeáše Vološína už 0:2. Oceláři ale stihli během pouhých 36 sekund srovnat, když na trefu Patrika Volase bleskově navázal Tadeáš Hlávka. Do kabin šli nakonec přesto spokojenější domácí, v samém závěru třetiny nabídnutou početní výhodu proměnil Pavel Průšek.

V závěrečné části Třinec svou aktivitu ještě zvýšil a svého soupeře téměř dvojnásobně přestřílel, platné mu to ale nebylo. Pouhou sekundu před koncem navíc při třinecké hře bez brankáře upravil skóre na konečných 4:2 Lukáš Plos.

OHLASY TRENÉRŮ

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Myslím, že jsme v první třetině byli výrazně lepším týmem, ale doplatili jsme na naše slabé zakončení. Darovali jsme domácím několik šancí, které dokázali využít. Zvládli jsme rychle srovnat na 2:2, což je skvělé. Zlom nastal, když jsme inkasovali třetí branku. Ve třetí třetině jsme se snažili vyrovnat skóre, což se nám nepodařilo.“