3 : 6

(1:0, 1:3, 1:3)

ZS Luďka Čajky

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 11. Mikel (Frömel, Čechmánek), 39. Frömel (Čechmánek), 60. Čechmánek (Pilát, Marek) – 23. Cedzo (Šutý, Sikora), 31. Šutý (Jobánek, Holinka), 37. Holinka (Šutý, Cedzo), 46. Jobánek (Šilar, Hrůzek), 53. Bartoš (Hrůzek), 57. Moškoř (Volas, Holinka). Rozhodčí: Blaha, Grygera - Komínek, Blažek. Vyloučení: 5:6, navíc Zavřel (ZLN) trest na 5 minut a do konce utkání za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 30:53. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

PSG Berani Zlín: Málek - Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel - Kaláč, Tomek, Babulík, Pilát, Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Klimek

HC Oceláři Třinec: Milota - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Sikora, Cedzo, Hlávka, Šilar, Jobánek

Třinečtí junioři naskočili do pátečního zápasu na ledě Zlína po téměř třítýdenní pauze, přesto si hned v první třetině vytvořili několik vyložených šancí. Doplatili ale na jejich neproměňování. Gólem totiž neskončila ani jedna ze tří přesilových her, individuální akce Miroslava Holinky nebo brejk Jonáše Jobánka. A tak přišel trest. V čase 10:48 se v přesilovce Zlína střelou od modré prosadil Tomáš Mikel a po úvodní části museli Oceláři dotahovat jednobrankové manko.

Krátce po začátku druhého dějství už bylo všechno jinak. Po zaváhání zlínské obrany se do dobré šance dostal Adam Cedzo a srovnal na 1:1. K obratu pak Ocelářům pomohla přesilovka. Přečíslení čtyři na jednoho ještě sice ke gólu nevedlo, pak už ale po kombinaci s Miroslavem Holinkou a Jonášem Jobánkem zamířil přesně Patrik Šutý.

Podobný scénář pak nabídla i další početní výhoda Třince. Tomáš Šilar ani Dominik Buják své velké šance nevyužili, puk ale nakonec přesto skončil v síti. A stačilo k tomu nahození Miroslava Holinky, které si zlínský gólman srazil do vlastní sítě. Domácí ovšem ještě před druhou sirénou snížili, pohotovou střelou po buly upravil na 2:3 Šimon Frömel.

Ve třetí části ale Oceláře rychle uklidnil po parádní individuální akci Jonáš Jobánek. Třinecký útočník s číslem 57 ujel do brejku a po úspěšné kličce zakončil do odkryté brány. Stejný hráč pak o chvíli později střílel z dobré pozice v mezikruží, tentokrát si ale na zlínského gólmana nepřišel. Mrzet ho to ale až tak nemuselo. V čase 52:19 totiž na 5:2 z pohledu Ocelářů upravil Jan Bartoš.

Oceláři pokračovali v aktivní hře, která po strkanici na brankovišti vedla k bitce mezi Robinem Gerychem a Matějem Zavřelem. Výška trestů se ale u hráčů lišila. Zatímco Gerych vyfasoval pouze dvě minuty za hrubost, pro domácího beka utkání skončilo. Závěr zápasu ještě přinesl i další dvě branky. Přesnou ranou z mezikruží poslal Oceláře do vedení 6:2 Jan Moškoř, za Zlín pak kontroval Jakub Čechmánek.

OHLASY TRENÉRŮ

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "My jsme trochu předpokládali, že to utkání začne hlavně z naší strany podobným stylem. Tři týdny jsme nehráli a na našich hráčích bylo vidět, že se potřebují dostat do herní pohody. Ta první třetina z naší strany nebyla dobrá. Ve druhé jsme začali být aktivnější, vytvořili jsme si více šancí. Bohužel jsme ale neproměňovali přesilovky, čímž jsme si moc nepomohli. Mrzí nás každopádně gól na 2:3 v závěru druhé třetiny, ale jsme rádi, že jsme zvládli tu třetí. Myslím si, že jsme si dneska to vítězství zasloužili. Celému týmu jsme poděkovali za desáté vítězství v řadě."