ČTVRTEK 15. 9. 2022

WERK ARENA

HC RT TORAX Poruba

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 19. Rybnikár (Holub, Urbánek), 38. Zielinski (Holub) - 9. Skorokhod (Koida, Bodnar), 17. Koida (Skorokhod), 56. Stasjuk (Vehovský). Rozhodčí: Pavel - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 24. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Oceláři Třinec: Milota – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Pohludka, Rybnikár, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula, Ostřížek

HC RT TORAX Poruba

HC RT TORAX Poruba: Láryš - Stasjuk, Veselý, Gebauer, Bortoli, Bodnar, Pavlíček - Zachariasz, Skorokhod, Sobol, Yevtiekhov, Indrst, Koida, Hansel, Veselý, Vehovský

Zdviženým prstem pro Třinec byla hned první velká šance zápasu, do které se Poruba dostala po špatném střídání. Hosté spěchali do přečíslení, to ale výborným zákrokem proti střílejícímu Yevtiekhovi zastavil brankář Milota. Vzápětí ale gólman Ocelářů přece jen kapituloval, když ho z dorážky překonal Daniil Skorokhod. Třinečtí mladíci mohli rychle srovnat po akci Pohludky s Urbánkem, rána domácího kapitána ale skončila jen na tyči.

A přáno Ocelářům nebylo ani ve dvojnásobné přesilovce. Milota navíc musel čelit brejku Hansela, se střelou mezi betony ale problém neměl. Z dalšího přečíslení už se ale Poruba radovala, když po přihrávce Skorokhoda skóroval Rodion Koida. Pak už se dočkali i Oceláři. Střela Pohludky sice ještě skončila u porubského brankáře, z další akce se ale prosadil důrazný Michal Rybnikár.

Ihned po návratu z kabiny navíc mohlo být vyrovnáno, Mikulovi se ovšem při zakončení zamotal puk mezi brusle. A slavit nemohl ani Rybnikár, jehož střele z mezikruží vystavil stopku připravený Láryš. V jedné z dalších přesilovek už ale Oceláři přece jen udeřili, parádní ranou od modré čáry se o srovnání na 2:2 postaral Aleš Zielinski.

Do závěrečné třetiny vstoupil Třinec v oslabení tři na pět, nepříjemnou situaci ale ustál bez inkasovaného gólu. A přežil i dvě akce aktivního Skorokhoda, jehož brejk nejprve vychytal připravený Milota a další ránu porubského útočníka zneškodnila tyč. Přáno ale nebylo ani Urbánkovi s Pohludkou. Prvně jmenovaný nezvládl uklidit puk do odkryté části klece a rána Pohludky pak skončila jen na tyči. Rozhodující moment tak přišel až v hostující přesilovce, ve které o výhře Poruby rozhodl Semen Stasjuk. Mladí Oceláři si tak na své první vítězství budou muset počkat do soboty, kdy se o další body porvou proti Zlínu.

Jméno G A +/- TM
Michal Rybnikár 1 0 0 0