10 : 2

(7:0, 1:2, 2:0)

Salith Šumperk

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky:9. Pohludka, 12. Barna (Urbánek, Holub), 13. Rybnikář (Mrtka, Pohludka), 15. Švančara, 16. Švančara (Sikora, Blaha), 18. Sikora (Ostřížek), 19. Pohludka (Holub, Mikula), 26. Granečný (Mikula, Holub), 51. Blaha (Švančara, Holub), 53. Pohludka (Dravecký) – 28. Verner (Seidenglanz, Mácha), 36. Prokop (Škrabal, Plhal). Rozhodčí: Tomeček – Vengřín, Piskoř. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 55. Střely na branku: 61:16. Průběh utkání: 8:0, 8:2, 10:2.

HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Holub, Blaha – Urbánek, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Hebar, Švančara, Mikula, Weiss, Barna, Granečný, Ostřížek

HK MD Šumperk: Habas (21. Ondráček) – Jarmara, Souček, J. Březina, Plhal, K. Březina, Cabadaj, Prokop – Škrabal, Karas, Urban, Verner, Hejátko, Seidenglanz, Mácha, Pazourek

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Na začátku to vypadalo, že hosté budou pro favorita dnes alespoň trochu důstojným soupeřem, ovšem následující sled událostí úplně změnil obraz hry. Oceláři přitom nastartovali svůj brankostroj až v deváté minutě, když se při vlastním oslabení prosadil Šimon Pohludka. Pak se do toho domácí pořádně opřeli. Přidali ještě jeden gól v početní nevýhodě a pak spustili demolici. Po dvaceti minutách se šlo do kabin za stavu 7:0 pro Třinec! Prakticky bylo o osudu utkání jasno.

Do druhé třetiny nastoupili hokejisté Šumperka s druhým gólmanem v zádech, Habase nahradil Ondráček. Tah to byl nejspíš povedený, neboť hosté zastavili hrozivě narůstající skóre. Ve druhé části už inkasovali jen jednou, naopak dvakrát udeřili z rychlého protiútoku. Třinečtí dostali také možnost jedné přesilové hry, kterou však využít nedokázali. Po čtyřiceti minutách vedli Oceláři 8:2.

V poslední třetině už se na ledové ploše třinecké WERK ARENY žádné zázraky nekonaly. Díky brankám Davida Blahy a Šimona Pohludky, který zkompletoval hattrick, nakonec domácí zaokrouhlili skóre na konečných 10:2. Ve skupině C tak končí na prvním místě.