4 : 3

(2:0, 1:3, 1:0)

ZS Eden

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 2. Tichý (Němeček, Tittl), 15. Hlavička (Matějovský, Pšenička), 29. Poletín (Kubánek, Kucharčík), 46. Matějovský (Kubánek, Kucharčík) - 24. Kubiesa (TS), 33. Kubiesa, 33. Hladonik (Mrtka). Rozhodčí: Vokoun - Stacho, Kaiser. Vyloučení: 6:4, navíc za faul Pšeničky (SLA) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Slavia Praha: F. Poletín - Marek, Pšenička, Labuzík, Kubánek, Lorenz, Ciolek - Filip, Tichý, Havlíček, Matějovský, T. Poletín, Tittl, Hlavička, Kucharčík, Němeček

HC Oceláři Třinec: Skácel - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Blaha - Sajdok, Pohludka, Weiss, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Mikula, Hladonik, Hrček

Mladí Oceláři v Edenu nezachytili start do sobotního zápasu a už po necelých dvou minutách inkasovali, když se z úniku prosadil Tobiáš Tichý. Svěřenci trenéra Marka Malíka mohli odpovědět v jedné z přesilových her, to se jim ale nepovedlo. A tak přišel trest v podobě druhého slávistického gólu, o který se postaral Denis Hlavička. Třinečtí dorostenci pak úvodní část dohrávali v pěti proti třem, ani ve výhodnější přesilovce jim ale přáno nebylo.

Byť Oceláři přesilovku nevyužili, snížení se nakonec dočkali. A to v čase 23:25. Po faulu na Matěje Kubiesu bylo nařízeno trestné střílení, které třinecký útočník s přehledem proměnil. Z kontaktní branky se ovšem Třinec dlouho neradoval, už o pět minut později se totiž v přesilovce trefil domácí Tomáš Poletín. Oceláři se nevzdali a pouhých 35 sekund jim stačilo na vyrovnání. Po chybě obrany Pražanů se podruhé v zápase prosadil Matěj Kubiesa, na kterého vzápětí navázal Vít Hladonik. Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 3:3.

Do závěrečného dějství vstoupily oba týmy opatrně a bylo jasné, že pravděpodobně rozhodne jediný gól. A tak se i stalo. V šestačtyřicáté minutě se po dobře sehrané kombinaci mezi střelce zápasu zapsal taky Artur Matějovský a poslal Slavii znovu do vedení. Oceláři to pak v závěru utkání zkoušeli v šesti bez brankáře, na vyrovnání ale nedosáhli a jejich vítězná série tak v Praze skončila.